Dodany: 27.04.2011 21:03|Autor: Sherlock
BITWA BOHATERÓW 8
Oto ostatni wpis w zamykanym właśnie wątku "Bitwa bohaterów 7", który jest tak długi, że nie chce się otwierać na niektórych komputerach:
1. Profesor Tymoteusz Misiak ("Sposób na Alcybiadesa" - Edmund Niziurski) 36
2. Samuel Pickwick esq. ("Klub Pickwicka" - Charles Dickens) 44
3. Jerome Wireman ("Ręka mistrza" - Stephen King) 30
4. Kelsier ("Z mgły zrodzony" - Brandon Sanderson) 34
5. Ronja ("Ronja, córka zbójnika" - Astrid Lindgren) 44
6. Kapitan Ahab ("Moby Dick czyli Biały Wieloryb" - Herman Melville) 34
7. Gregers Werle ("Dzika kaczka" - Henryk Ibsen) 26
8. Patrycja Marynowska (cykl "Patrycja z chatki wiedźmy" - Katarzyna Michalak) 42
9. Hieronim Berbelek ("Inne pieśni" - Jacek Dukaj) 6
HALL OF FAME
1. Gandalf ("Władca pierścieni" - J.R.R. Tolkien)
2. Śmierć (Cykl "Świat Dysku" - Terry Pratchett)
3. Ania Shirley ("Ania z zielonego wzgórza" - Lucy Maud Montgomery)
4. Rhett Butler ("Przeminęło z wiatrem" - Margaret Mitchell)
5. Elizabeth Bennet ("Duma i uprzedzenie" - Jane Austen)
6. Yennefer (Saga "Wiedźmin" - Andrzej Sapkowski)
7. Wilhelm z Baskerville ("Imię róży" - Umberto Eco)
8. Daimon Frey ("Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakowska)
9. Lisbeth Salander (cykl "Millennium" - Stieg Larsson)
10. Severus Snape (cykl o Harrym Potterze - J. Rowling)
11. Gollum ("Hobbit" & "Władca pierścieni" - J. R. R. Tolkien)
12. Andrzej Kmicic ("Potop" - Henryk Sienkiewicz)
13. Michael Corleone ("Ojciec chrzestny" - Mario Puzo)
14. John Coffey ("Zielona Mila" - Stephen King)
15. Petroniusz ("Quo vadis" - Henryk Sienkiewicz)
16. Boromir ("Władca Pierścieni" - John Tolkien)
17. Soames Forsyte (cykl "Saga rodu Forsyte'ów'" - J. Galsworthy)
18. Jurko Bohun ("Ogniem i Mieczem" - Henryk Sienkiewicz)
19. Tyrion Lannister (cykl "Pieśń Lodu i Ognia" - George Martin)
20. Hercules Poirot (Agata Christie, cykl o Herculesie Poirot)
21. Pułkownik Sartoris (William Faulkner, w różnych dziełach)
22. Sherlock Holmes (Arthur Conan Doyle - wiele opowiadań)
23. Jaskier (cykl "Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski)
24. Paul Atryda (cykl "Diuna" - Frank Herbert)
25. Cirilla (cykl "Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski)
26. Niania Ogg (cykl "Świat Dysku" - Terry Pratchett)
27. Rybak Santiago („Stary człowiek i morze” – Ernest Hemingway)
28. Onufry Zagłoba ("Trylogia" - Henryk Sienkiewicz)
29. Ged - Krogulec (cykl "Ziemiomorze" - Ursula Le Guin)
30. Vuko Drakkainen ("Pan Lodowego Ogrodu" Jarosław Grzędowicz)
31. Atticus Finch ("Zabić drozda" - Harper Lee)
32. Panna Marple (z książek Agaty Christie)
33. Roland Deschain (cykl "Mroczna Wieża" – Stephen King)
34. Martin Eden ("Martin Eden" - Jack London)
35. Geralt z Rivii ("Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski)
36. Joanna (z książek Joanny Chmielewskiej)
37. Wiktoria - Madame La Directrice ("Madame" - Antoni Libera)
38. Edmund Dantes ("Hrabia Monte Christo" - Aleksander Dumas)
39. Marcel (cykl "W poszukiwaniu straconego czasu" - Marcel Proust)
40. Dirk Pitt (z cyklu powieści o Dirku Pittcie Clive'a Cusslera)
41. Jack Reacher (z wielu powieści Lee Childa)
42. Joachim Hirsz ("Za garść czerwońców" - Robert Foryś)
43. Sam Vimes (z cyklu "Świat Dysku" Terry'ego Pratchetta)
44. John Blackthorne ("Shogun: Powieść o Japonii" - James Clavell)
45. Jakub Wędrowycz (cykl "Kroniki Jakuba Wędrowycza" - Andrzej Pilipiuk)
46. Inżynier Trurl (Stanisław Lem, w różnych dziełach)
47. Krystyna ("Krystyna córka Lavransa" - Sigrid Undset)
48. Camille Fauque ("Po prostu razem" - Anna Gavalda)
49. Marek Klodiusz Balista ( Cykl "Wojownik Rzymu" - Harry Sidebottom)
50. Klaudiusz ("Ja, Klaudiusz", "Klaudiusz i Messalina" - Robert Graves)
51. Seatan SaDiablo (Cykl "Czarne kamienie" - Anne Bishop)
52. Ender Wiggin (cykl "Ender" - Orson Scott Card)
53. Dr Kay Scarpetta (z wielu powieści Patricii Cornwell)
54. Sancho Pansa ("Don Kichote" Miguel de Cervantes)
55. Doktor Bernard Rieux ("Dżuma" - Albert Camus)
56. Dexter Morgan (z wielu powieści Jeffa Lindsaya)
57. Jim Qwilleran (seria "Kot, który..." - Lilian Jackson Braun)
58. Rhezus ("Tułaczka śladami konania" - Róża Jakobsze)
59. Alicja (z powieści Lewisa Carrolla)
60. Ayla (z cyklu "Dzieci Ziemi" Jean M. Auel)
61. Mikołajek (z serii książek Goscinnego)
62. Kapitan Holly Nieduża (cykl "Artemis Fowl" Eoin Colfer)
63. Aragorn ("Władca pierścieni" J.R.R. Tolkien)
64. Atos - hrabia de la Fère (z powieści Aleksandra Dumasa ojca)
65. Ignacy Borejko (cykl "Jeżycjada" - Małgorzata Musierowicz)
66. komisarz Kurt Wallander (z powieści Henniga Mankella)
67. Cthulhu (H. P. Lovecraft - różne opowiadania)
68. Idgie Threadgoode ("Smażone zielone pomidory" Fannie Flagg)
69. Prosiaczek ("Władca much" - William Golding)
70. Dolores Claiborne ("Dolores Claiborne" - Stephen King)
71. Jerzy Michał Wołodyjowski ("Trylogia" - Henryk Sienkiewicz)
72. Gilbert Blythe ("Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery)
73. Helena Kurcewiczówna ("Ogniem i mieczem" - Henryk Sienkiewicz)
74. Jennifer Cavilleri ("Love Story" - Erich Segal)
75. Mikael Lind z Ludzi Lodu (Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo)
76. Benedykt Gierosławski ("Lód" - Jacek Dukaj)
77. Zorba ("Grek Zorba" - Nikos Kazantzakis)
78. Georgina "Gina" Vitay ("Tajemnica Abigél" - Magda Szabó)
79. Petyr "Littlefinger" Baelish (cykl "Pieśń Lodu i Ognia" - George R.R. Martin)
80. Joanna Stirling ("Błękitny Zamek" - Lucy Maud Montgomery)
81. Ludka Balwikówna ("Tabliczka marzenia" - Halina Snopkiewicz)
82. Edward Rochester ("Dziwne losy Jane Eyre" - Charlotte Brontë)
83. Jan Smuga (cykl "Przygody Tomka" - Alfred Szklarski)
84. Anna Larsen ("Witaj smutku" - Françoise Sagan)
85. Gerald Tarrant ("Trylogia zimnego ognia" - C. S. Friedman)
86. Alicja Hansen (cykl "Przygody Joanny" - Joanna Chmielewska)
87. Marta ("Jezioro Osobliwości" - Krystyna Siesicka)
88. Arya Stark (cykl "Pieśń lodu i ognia" - George R. R. Martin)
89. Natalia Borejko (cykl "Jeżycjada" - Małgorzata Musierowicz)
90. Arthur Hastings (Agata Christie - cykl o Herculesie Poirot)
91. Ewa Tyszowska ("Szaleństwa panny Ewy" - Kornel Makuszyński)
HALL OF SHAME
1. Bella Swan (Saga "Zmierzch" - Stephanie Meyer)
2. Harry Potter (Cykl o Harrym Potterze - J.K. Rowling)
3. Daniel Sempere ("Cień wiatru" - Carlos Ruiz Zafon)
4. Stanisław Tarkowski ("W pustyni i w puszczy" - Henryk Sienkiewicz)
5. Mała Mi ("Muminki" - Tove Jansson)
6. Winnetou ("Winnetou" - Karl May)
7. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow)
8. Laura Pyziak (cykl "Jeżycjada" - Małgorzata Musierowicz)
9. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" - A. Szklarski)
10. Emma Bovary ("Pani Bovary" - Gustave Flaubert)
11. Jagna Borynowa ("Chłopi" - W. S. Reymont)
12. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde)
13. Cersei Lannister (cykl "Pieśń Lodu i Ognia" - George Martin)
14. Izabela Łęcka ("Lalka" - Bolesław Prus)
15. Katarzyna Linton,z domu Earnshaw ("Wichrowe Wzgórza" - Emily Brontë)
16. John Yossarian ("Paragraf 22" - Joseph Heller)
17. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz)
18. Tomasz N. N. (cykl "Pan Samochodzik" - Zbigniew Nienacki)
19. Anda Szemiot ("Godzina pąsowej róży" - Maria Krueger)
20. Win Lockwood (cykl "Myron Bolitar" - Harlan Coben)
21. Dolores Umbridge (cykl "Harry Potter" - J.K. Rowling)
22. Werter ("Cierpienia młodego Wertera" J.W.Goethe)
23. Randle McMurphy ("Lot nad kukułczym gniazdem" - Ken Kesey)
24. Anna Karenina ("Anna Karenina" Lew Tołstoj)
25. Zbyszko z Bogdańca ("Krzyżacy" Henryk Sienkiewicz)
26. Mowgli ("Księga dżungli" - Rudyard Kipling)
27. Pippi ("Pippi Pończoszanka - Astrid Lindstren)
28. Alojzy Bąbel ("Tryumf pana Kleksa" - Jan Brzechwa)
29. Jon Snow (cykl "Pieśń lodu i ognia" - George Martin)
30. Stanisława Bozowska ("Siłaczka"- Stefan Żeromski)
31. Papkin ("Zemsta" - Aleksander Fredro)
32. Samson Miodek ("Narrenturm", "Boży bojownicy", "Lux perpetua" - Andrzej Sapkowski)
33. Ronald Weasley (cykl "Harry Potter" - J.K.Rowling)
34. Bridget Jones ("Dziennik Bridget Jones" - Helen Fielding)
35. Lestat De Lioncourt ("Kroniki wampirze" - Anna Rice)
36. Rodion Romanowicz Raskolnikow ("Zbrodnia i kara" - Fiodor Dostojewski)
37. Mistrz Witelon ("Uczeń czarnoksiężnika" - Witold Jabłoński)
38. Don Kichot ("Don Kichote" - Miguel de Cervantes)
39. Robert Langdon ("Kod Leonarda da Vinci" - Dan Brown)
40. Mały Książę ("Mały Książę" Antoine de Saint-Exupéry)
41. Hannibal Lecter ( z cyklu książek Thomasa Harrisa)
42. Julia Kapulet ("Romeo i Julia" William Szekspir)
43. Cezary Baryka ("Przedwiośnie" - Stefan Żeromski)
44. Emilia Korczyńska ("Nad Niemnem" - Eliza Orzeszkowa)
45. Kordian ("Kordian" - Juliusz Słowacki)
46. Eragon ( cykl "Dziedzictwo" - Christopher Paolini)
47. Julian Ochocki ("Lalka" - Bolesław Prus)
48. Jan Baptysta Grenouille ("Pachnidło" - Patrick Süskind)
49. Antygona ("Antygona" - Sofokles)
50. Roch Kowalski ("Potop" - Henryk Sienkiewicz)
51. Zygmunt Korczyński ("Nad Niemnem" - Eliza Orzeszkowa)
52. Teofil Różyc ("Nad Niemnem" - Eliza Orzeszkowa)
53. Inspektor Javert ("Nędznicy" - Victor Hugo)
54. Bogusław Radziwiłł ("Potop" - Henryk Sienkiewicz)
55. Pierre Bezuchow ("Wojna i pokój" - Lew Tołstoj)
56. Zenon Ziembiewicz ("Granica" - Zofia Nałkowska)
57. Cecylka ("Witaj smutku" - Françoise Sagan)
58. Robert Rojek (cykl "Jeżycjada" - Małgorzata Musierowicz)
59. Woland ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow)
60. Chochoł ("Wesele" - Stanisław Wyspiański)
61. Odyseusz ("Odyseja" - Homer)
62. Grześ ("Idzie Grześ przez wieś" - Julian Tuwim)
63. Humbert Humbert ("Lolita" - Vladimir Nabokow)
64. Maggie O'Dell (z książek Alex Kavy)
65. Balladyna ("Balladyna" - Juliusz Słowacki)
66. Korneliusz Udałow (z wielu opowiadań Kiryła Bułyczowa)
67. Sonea (z cyklu "Trylogia Czarnego Maga" - Trudi Canavan)
68. Napoleon ("Folwark zwierzęcy" - George Orwell)
69. Annie Wilkes ("Misery" - Stephen King)
70. Anna Elliot ("Perswazje" - Jane Austen)
71. Locke Lamora (z serii "Niecni Dżentelmeni" Scott Lynch)
72. Aleksandra Samojłowna Zeitlin-Palicyn ("Saszeńka" - Simon Sebag-Montefiore)
73. Szarmancki ("Powrót posła" - Julian Ursyn Niemcewicz)
74. Eberhard Mock (cykl "Breslau" - Marek Krajewski)
75. Telimena ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz)
76. Szeryf z Nottingham ("Wesołe przygody Robin Hooda" - Howard Pyle)
77. Eduard Delacroix ("Zielona Mila" - Stephen King)
78. Ajok ("Córka Czarownic" - Dorota Terakowska)
79. Urszula Kochanowska ("Treny" - Jan Kochanowski)
80. Profesor Jastrebow ("Wspomnienia niebieskiego mundurka" - Wiktor Gomulicki)
81. Reinmar von Bielau (cykl "Trylogia husycka" - Andrzej Sapkowski)
82. Tarwid senior ("O melba!" - Grażyna Bąkiewicz)
83. Monika Stiepankowic ("Kuzynki", "Księżniczka", "Dziedziczki" - Andrzej Pilipiuk)
84. Jürgen Stroop ("Rozmowy z katem" - Kazimierz Moczarski)
85. Katie Scarlett O'Hara-Hamilton-Kennedy-Butler ("Przeminęło z wiatrem" - Margaret Mitchell)
86. Lambro ("Lambro, powstańca grecki" - Juliusz Słowacki)
87. Król Maciuś Pierwszy ("Król Maciuś Pierwszy" - Janusz Korczak)
88. Torvald Helmer ("Dom lalki" - Henryk Ibsen)
89. William Collins ("Duma i uprzedzenie" - Jane Austen)