Dodany: 14.08.2023 16:25|Autor: zielkowiak

Wspomnień czar

Elma van Vliet to autorka cyklu "Opowiedz o sobie". Jej książki są popularne na całym świecie. Ja, skończywszy pół wieku, kupiłam ją dla siebie, by po wypełnieniu była prezentem dla mojej progenitury.

I choć przywołuje ona wiele dobrych wspomnień, ma ładną szatę graficzną oraz ciekawe pytania, to po dwóch latach jeszcze nie zdążyłam jej całej uzupełnić... Mimo to, jeśli jesteś mamą, to zachęcam do zakupu (bo nie jest to coś, co można wypożyczyć) i uwiecznienia myśli. Nadal wydaje mi się, że to może być super dar dla własnego dziecka.

Książka wydana przez "Bukowy Las" ma twardą oprawę i jest dobrze zszyta, nie rozleci się przy wielokrotnym czytaniu/przeglądaniu. Jej treść jest podzielona na cztery części: dzieciństwo i dorastanie, miłość i macierzyństwo, czas wolny i przyjemności oraz kim jest osoba wypełniająca i jak wygląda jej teraźniejszość. Do wpisywania ma miejsca przypominające dawne zeszyty w linie z marginesem.

Dodatkowym atutem zachęcającym do zakupu może być to, że redaktorka polskiego wydania, Olga Gitkiewicz, napisała krótkie opowieści o latach PRL-u, które umieszczono obok partii tekstu przeznaczonymi do samodzielnego wypełniania: jak się kiedyś rodziły dzieci i dlaczego mamy na porodówkach pokazywały dzieci przez okno; jak zrobić blok czekoladowy; jakie książki Joanny Chmielewskiej i Krystyny Siesickiej były popularne; czym był program "5-10-15"; co to była książeczka SKO, itp.

W sumie nie wiem, dlaczego Olga Gitkiewicz nie jest umieszczona jako współautorka...