Dodany: 07.05.2024 21:22|Autor:

Zastanawiasz się, co wprowadzić do swojej diety, aby była ona bogatsza w składniki odżywcze? Chcesz poprawić swój stan zdrowia naturalnymi sposobami? Doktor nauk teologicznych Alfreda Walkowska radzi, jak to zrobić, w książce "Powrót do harmonii. Program zdrowia według św. Hildegardy z Bingen".

Autorka opisuje etapy programu zdrowotnego na podstawie wiedzy benedyktynki św. Hildegardy z Bingen. Skupia się na człowieku jako całości. Jego ciele i aspektach duchowych. Proponuje dietę opartą na orkiszu, warzywach i owocach.

Książka stanowi barwny opis tego, jak utrzymywać ciało i umysł w dobrej kondycji, pozwalającej na prowadzenie bogatego życia, m.in. duchowego. Można w niej znaleźć porady dotyczące tego, jak nie dopuścić do zakwaszenia organizmu.

Św. Hildegarda zdawała sobie sprawę, jak ważne jest spożywanie dużej ilości składników mineralnych, a także błonnika. Autorka, korzystając z jej rad, podpowiada, jak skutecznie wprowadzić je do swojej codziennej diety. Diety opartej na umiarze i korzystaniu z dobrodziejstw, jakie daje ludziom natura. Wskazuje również na rolę, jaką odgrywa w naszym życiu post.

Alfreda Walkowska otrzymała tytuł naukowy dzięki dysertacji o św. Hildegardzie z Bingen. Pracuje jako wydawca, autorka, a także tłumaczka książek dotyczących życia i nauk św. Hildegardy. Napisała m.in. książkę "Dziś przemawia mocniej". Wiedzę o niej popularyzuje w Polsce od około 30 lat. Jest założycielką i prezesem Centrum św. Hildegardy w Polsce.

[Polskie Centrum św. Hildegardy, 2019]