Dodany: 12.04.2013 19:16|Autor: Sylwia_

Co nowego u Odjazdowego Bibliotekarza?

Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz 2013 – pierwszy etap zgłoszeń zakończony

Na mapie Odjazdowego Bibliotekarza przez niecałe trzy tygodnie rejestracji pojawiło się już blisko 150 miejscowości z całego kraju. Kampania rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Rajdy będą organizowane we wszystkich województwach, w dużych i mniejszych miastach, a także w gminach, bardzo małych miejscowościach. Pełna lista lokalnych edycji Odjazdowego Bibliotekarza dostępna jest tutaj.

12 kwietnia minął pierwszy termin zgłoszeń. Blisko 100 bibliotek, które zgłosiły się do tego czasu jako pierwsze, otrzyma odjazdową paczkę, czyli przesyłkę zawierającą upominki od tegorocznych darczyńców. Grono sponsorów i partnerów Odjazdowego Bibliotekarza jest bardzo duże – ich listę można zobaczyć na stronie www.odjazdowybibliotekarz.pl. Biblioteki i inne organizacje, które jeszcze nie zgłosiły swoich rajdów, a chciałyby uczestniczyć w akcji, mogą zarejestrować się po 12 kwietnia, ale nie później niż na 21 dni przed datą przejazdu. Kampania potrwa od 1 maja do 9 czerwca 2013 roku.

Informacje dla organizatorów można znaleźć na stronie akcji oraz na blogu. Szczególnie warte polecenia są teksty z Poradnika Odjazdowego Organizatora. Na wszelkie pytania odpowiadają koordynatorzy regionalni.