Dodany: 07.03.2021 11:31|Autor:

"Nigdy nie módl się do bogów, którzy odpowiadają po zmroku".

Francja, rok 1714. Uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna imieniem Adeline popełnia niewyobrażalny błąd. Zawiera umowę z diabłem. Faustowski pakt nakłada na nią ograniczenie – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną przez kogokolwiek – dlatego Addie decyduje się opuścić swoją wioskę, albowiem straciła wszystko.

Dziewczyna jest zdeterminowana znaleźć dla siebie właściwe miejsce, nawet jeśli została skazana na wieczną samotność. Ale czy na pewno? Każdego roku, w dniu jej urodzin, tajemniczy Luc przychodzi z wizytą i pyta, czy Addie jest już gotowa, by oddać mu swą duszę. Ich mroczna i ekscytująca gra będzie trwać przez wieki.

Minie trzysta lat, zanim Addie odwiedzi ukrytą w Nowym Jorku księgarnię i pozna kogoś, kto zapamięta jej imię – i nagle wszystko znów zmieni się na zawsze.

W stylu "Żony podróżnika w czasie" i "Życia po życiu", "Niewidzialne życie Addie LaRue" jest wymykającą się wszystkim gatunkom opowieścią, która wciąż nie przestaje królować na listach bestsellerów "New York Timesa"!

[Wydawnictwo We need YA, 2021]

Użytkownik: alva 23.05.2022 10:32 napisał(a):
Odpowiedź na: "Nigdy nie módl się do bo... | Avael
Zaskakująco dobra rzecz. Bez zadęcia, bez zbędnego moralizatorstwa, lekko i przyjemnie, a przy tym nie za lekko, ze smutkiem i nostalgią. Nie przeszkadzała mi nawet narracja prowadzona w czasie teraźniejszym – na całe szczęście, dzięki Światłości, nie w pierwszej osobie, bo takiego combo bym nie zniosła. Trochę mnie uwierał wątek romansowy – ale znów, na szczęście, nie był on pierwszoplanowy, a w dodatku przedstawiony bardzo niejednoznacznie i bynajmniej nie jako wielka, pokonująca wszelkie przeszkody miłość.
Plus za bohaterów, niebędących hetero.
Bardzo miłe YA na leniwe poranki przy herbacie.