Dodany: 07.01.2020 09:11|Autor:

Pierwsza część czarnej trylogii z Teklą Berg w roli głównej.

Zło jest jak piąty żywioł…

Tekla Berg jest lekarzem w sztokholmskim szpitalu. Odważna, niekiedy kontrowersyjna w metodach leczenia, doskonale radzi sobie w pracy pod presją. Nie boi się podejmować śmiałych decyzji, mimo że te mogą potencjalnie zagrozić jej karierze. Tekla ma też dwie tajemnice - nękającą ją fotograficzną pamięć, którą kontroluje starannie wymierzanymi dawkami amfetaminy, i ukochanego brata, który zaginął i nikt nie potrafi tego wyjaśnić.

Gdy w mieście wybucha budynek mieszkalny, Tekla dociera na miejsce katastrofy jako jedna z pierwszych. Prawdopodobnie był to atak terrorystyczny. Rannym, któremu pomaga lekarka, jest mężczyzna z rozległymi poparzeniami ciała i twarzy. Być może to jeden z terrorystów. Jednak nie to najbardziej niepokoi Teklę. Mężczyzna wydaje się dziwnie znajomy i wywołuje lawinę najgorszych wspomnień.

[Wydawnictwo Wielka Litera, 2020]

Użytkownik: reniferze 20.01.2024 19:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Pierwsza część czarnej tr... | parilicium
Tej książce pomogłoby, gdyby choć jeden (!) z bohaterów wzbudzał sympatię. Ale wszyscy są nieznośni i zachowują się irytująco.

W dodatku opis pleurocentezy to jedna wielka bzdura - i chociaż wiem, że dla 99% czytelników nie ma znaczenia, dla mnie przepełnił czarę rozczarowania.