Dodany: 29.07.2022 10:49|Autor:

Książka: Nikt Cię nie odnajdzie
Alsterdal Tove
Notę wprowadził(a): gooska91

W opuszczonym domu nad jeziorem Offersjön w gęstych lasach Ångermanlandii zostaje znaleziony zagłodzony mężczyzna. Nieboszczykowi odcięto dwa palce u lewej dłoni.

Siedemset kilometrów dalej na północ, w niemal wyludnionej dawnej górniczej osadzie Malmberget inny mężczyzna zostaje uwięziony w piwnicy pustego domu i pozostawiony na pastwę losu.

W wyjaśnienie sprawy zostaje zaangażowana Eira Sjödin, policjantka z Kramfors, która sama zmaga się z problemami rodzinnymi, jej brat odbywa karę więzienia za przestępstwo, do którego się przyznał, choć go nie popełnił.

Gdy znika kolejny mężczyzna, śledztwo wkracza w prywatne życie Eiry.

Aby go odnaleźć, dzielna posterunkowa gotowa jest zaryzykować wszystko.

Kontynuacja święcącej sukcesy powieści "Wiemy, że pamiętasz", okrzykniętej najlepszym szwedzkim kryminałem 2020 roku oraz laureatki nagrody Szklanego Klucza 2021, przyznawanej pisarzom z krajów nordyckich za najlepszą powieść kryminalną.

[Wydawnictwo Sonia Draga, 2022]

Użytkownik: reniferze 09.03.2024 18:58 napisał(a):
Odpowiedź na: W opuszczonym domu nad je... | gooska91
Ta część cyklu wypadła znacznie słabiej niż pierwsza. Przede wszystkim sam pomysł mnie nie przekonuje, jest dla mnie niewystarczająco opracowany. Ale to nadal dobry kryminał, nie straciłam zainteresowania autorką.