Dodany: 11.10.2004 12:52|Autor:

Kolejna książka cenionego przez Jacka Kaczmarskiego twórcy kryminałów. Dalsze przygody bohatera poznanego przez czytelników w powieści Pokorny włamywacz.

Bernie Rhodenbarr w ciągu dnia sprzedaje książki w swoim antykwariacie w Greenwich Village, a w nocy włamuje się do mieszkań. Tym razem Bernie niczego nie ukradł, ale policja podejrzewa go o kradzież obrazu wartego ćwierć miliona dolarów i zamordowanie dwóch osób.

Żywa, wyrafinowana proza Blocka przypomina momentami dzieła Donalda Westlake''a. To bardzo zabawna książka. - "New York Times Book Review"

Bernie to czarny charakter, który od razu zyskuje naszą sympatię. Block po raz kolejny tłumaczy nam, jak uchronić się przed włamywaczami. - "The Washington Star"

Block stworzył wiarygodnych bohaterów. Pisarz potrafi w mistrzowski sposób łączyć ze sobą różne gatunki literackie. - "Philadelphia Inquirer"

Czytelnik świetnie się bawi, czekając na rozwiązanie zagadki kryminalnej. Block ma wyrafinowane poczucie humoru i łączy w inteligentny sposób wiele wątków. Block - pisarz o rzadkim talencie prowadzi narrację z taką samą zręcznością, z jaką jego bohater, Bernie otwiera zamki. - "Publishers Weekly"

Nawet najbardziej skomplikowane wydarzenia opisane są w sposób zabawny. Block patrzy w sposób ironiczny na przedstawicieli prawa. Dostarcza nam wielu technicznych szczegółów na temat otwierania zamków i życia włamywacza. - "ALA Booklist"

Cudowna, zabawna książka… Jedna z najlepszych powieści kryminalnych. - Robert Ludlum

[Zysk i S-ka, 2004]

Wyświetleń: 1956
Użytkownik: librarian 30.12.2005 21:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Kolejna książka cenionego... | marzenia
Bernie Rhodenbarr jest wlamywaczem gentlemanem zdecydowanie wzbudzajacym sympatie. Wszystkie opowiesci z tej serii cechuje humor i blyskotliwosc. Lektura rozrywkowa od ktorej latwo sie uzaleznic. Historie dodatkowo obfituja w liczne zabawne ciekawostki dotyczace przemian obyczajowych i zycia w Greenwich Village w Nowym Jorku. Nie wszystkie jeszcze ukazaly sie w tlumaczeniu na jezyk polski, miejmy nadzieje ze wkrotce ukaza sie kolejne przygody Berniego. Szczegolnie warta polecenia jest opowiesc w sposob humorystyczny nawiazujaca do wydarzen z biografii autora "Buszujacego w zbozu", zatytulowana "Burglar in the rye" lub "Wlamywacz w zbozu". Polecam wszystkim fanom Salingera. Block w sposob sympatyczny zartuje sobie z J. D. Salingera i historii romansu autora-odludka z mlodziutka Joyce Maynard.