Dodany: 15.03.2010 17:24|Autor:

Książka: Królowa lata
Marr Melissa
Notę wprowadził(a): Astral

Siedemnastoletnia Aislinn widzi wróżki od urodzenia. Te potężne i groźne istoty przechadzają się niewidoczne w świecie śmiertelników. Dziewczyna przestrzega zasad gwarantujących jej bezpieczeństwo, jednak nagle okazuje się, że to nie wystarczy. Musi zmierzyć się z podstępnym, ale niestety pociągającym Królem Lata… Stawką tej ryzykownej gry będzie całe jej życie.

Intryga wróżek, miłość śmiertelników i starcie pradawnych zasad ze współczesnymi pragnieniami splatają się w tej zdumiewającej opowieści.

Pierwszy tom serii o mrocznym i zmysłowym świecie wróżek. To lektura dla tych, którzy potrafią poddać się wyobraźni.

Melissa Marr o sobie: "Chociaż w liceum wróżono mi »przyszłość za kratkami«, postanowiłam zrobić magistra na wydziale nauk humanistycznych i wykładać literaturę oraz gender studies w college'ach na terenie całego kraju. Przez cały czas nie mogłam oprzeć się odkrywaniu nowych rzeczy, wliczając w to udział w wykopaliskach archeologicznych, ciskanie drinkami w barze dla motocyklistów i robienie sobie bajecznych tatuaży... Mieszkałam w wielu miejscach – Pensylwanii, Północnej i Południowej Karolinie – i wciąż planuję włóczyć się ze swoją rodziną tak daleko i tak często, jak to tylko możliwe. W tym roku chyba zamieszkam w Wirginii".

[Nasza Księgarnia, 2010]

Użytkownik: bałałajka 16.03.2010 14:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Siedemnastoletnia Aislinn... | Astral
Nie wiem jak inni podejdą do tego typu połączenia, ale mi się bardzo podobało. Piękny świat bajki, uroku, wróżek autorka połączyła ze złowrogą fabułą. Jest ciekawie, jest oryginalnie. Ta książka to sen, w którym chce się być, ale i który zmienia się momentami w koszmar. Całość bardzo na plus.