Dodany: 09.03.2008 14:58|Autor: lemonediscream

nienadzwyczajne.

Przeczytałam, bo mój chłopak wygrał to to w konkursie szkolnym. Lektura na... hm... może łącznie godzinę. Zbiór krótkich opowiadań, które z początku intrygują, potem, gdy się okazuje że prawie wszystkie są na jedno kopyto, rozczarowują.
Wiśniewskiego przeczytałam tylko "Samotność w sieci" i "Molekuły emocji", i, muszę rzec, że nie czuję się zachęcona do lektury jego innych utworów. Jasne - samotność, trudne wybory, problemy, smutki, ale wszystkie przedstawione w podobny sposób, który z początku smakuje, ale potem już nudzi, jak kiepsko przyprawiona potrawa.
Wyświetleń: 1976
Użytkownik: mirejlle 08.04.2010 16:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Przeczytałam, bo mój chło... | lemonediscream
Zdecydowanie się zgadzam! Powiem więcej: czytałam już raz czy dwa opowiadania Wiśniewskiego i nie było aż tak źle. Cały czas bredzi o tym samym, szuka łatwych rozwiązań i jeszcze próbuje "ukwieciścić" język i ucharakteryzować te bzdury na opowiadania inteligentne i wysokiej klasy. Kiedyś go lubiłam, ale po tym, co przeczytałam w tej książce, raczej szybko nie powrócę do jego twórczości, o ile kiedyś w ogóle.
Strata czasu, nie polecam nikomu!
Jedyny plus jaki odczuwam po skończonej lekturze to taki, że, jeśli tekst zostanie przyjęty, udało mi się wzbogacić biblionetkę o zawartość. Drastycznie nie obniżyłam oceny chyba tylko dzięki jednemu czy dwóm opowiadaniom, które wywarły na mnie jakieś tam wrażenie, bo należę do osób, które jeśli już coś czytają, starają się szukać pozytywów każdej książki.