Dodany: 24.08.2010 14:12|Autor: Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Wyślij Lema w kosmos!

Trwa druga tura głosowania na imiona dla pierwszych polskich satelitów. Internetowe głosowanie trwa do końca września.

Pierwszy polski satelita - nazwany imieniem, które zdobędzie największą liczbę głosów internautów - zostanie wystrzelony na orbitę w 2011 roku. Drugi satelita trafi na orbitę w roku 2013 i będzie nosił imię, które zajmie w głosowaniu drugie miejsce. Oba satelity są częścią programu Brite.pl.
Więcej informacji

Głosować można na tej stronie.
Użytkownik: Cirilla 24.08.2010 14:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Trwa druga tura głosowa... | Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Wysłałam! :)))
Przyjdę do pracy, to spróbuję jeszcze raz! Innych też namówię... :)
Użytkownik: ewccia 24.08.2010 15:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Wysłałam! :))) Przyjdę d... | Cirilla
Ja też! :)
Użytkownik: agnesines 24.08.2010 22:43 napisał(a):
Wysłałam swój głos. W chwili obecnej sytuacja wygląda tak:

Lem - 36,9%
1. Lem 35,3%
2. Heweliusz 22,3%
3. Ary Sternfeld 33,4%
4. Pan Twardowski 9,1%

Chyba nie pozwolimy żeby poleciał Sternfeld zamiast Lema?
Użytkownik: Lwiica 27.08.2010 12:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Proszę głosować, bo Lem w... | inheracil
Aktualnie Lem przegrywa z Ary'm niestety.
Użytkownik: Korniszon13 27.08.2010 12:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Aktualnie Lem przegrywa z... | Lwiica
Minimalnie, bo tylko o 0,1 procenta! ;)
Ale i tak najbardziej podoba mi się imię Pan Twardowski, które, niestety, przegrywa.
Użytkownik: Cirilla 28.08.2010 12:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Minimalnie, bo tylko o 0,... | Korniszon13
Już o 0,3 :(((
Użytkownik: Korniszon13 29.08.2010 13:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Już o 0,3 :((( | Cirilla
Ale to zawsze będzie drugie miejsce, czyli i tak się kwalifikuje, chociaż poleci w późniejszym terminie. ; )
Użytkownik: Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 27.08.2010 13:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Aktualnie Lem przegrywa z... | Lwiica
Sieradzanie się zmotywowali. W pierwszej turze podobno przegonili Lema, który miał ponad 90% głosów. Z początku podejrzewałem Trurla i Klapaucjusza o wspomaganie Lema, przez co ogłoszono II turę, ale wyczytałem, że włączyli się dopiero kiedy sieradzkie boty zaczęły głosować na potęgę.
Użytkownik: inheracil 27.08.2010 15:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Sieradzanie się zmotywowa... | Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Czy tylko ja węszę podstęp i nieuczciwość? Skoro wielki Gdańsk nie jest w stanie przepchnąć Heweliusza,a Sieradz niby swoimi głosami wspomaga Sternfelda. Oj, coś mi to śmierdzi. No nic, ogłaszam mobilizację sił :P
Użytkownik: Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 27.08.2010 13:22 napisał(a):
Kto jeszcze nie głosował? Przyznać się bez bicia i szybko poprawić ;)
Użytkownik: McAgnes 27.08.2010 13:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Kto jeszcze nie głosował?... | Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Jak bez bicia, to się przyznaję i poprawiam.
Użytkownik: cynkol 29.08.2010 14:54 napisał(a):
Ten konkurs jest trochę dziwny. Kiedy został zorganizowany (pisały o tym media, była akcja na Facebooku), do wybory było 7 propozycji:
1. prof. Paczyński
2. Pan Twardowski
3. Gwiazdeczka
4. Heveliusz
5. Polonia Uniwersum (tłum.: polska przestrzeń kosmiczna)
6. Polonia Eae (tłum.: polska przestrzeń mierzalna)
7. Polonia Aquila (tłum.: polski orzeł)

W tej stawce wygrał w cuglach Lem (chyba przed "Polonia Aquila"). Teraz okazuje się, że rozpisano jeszcze drugi etap (o którym media już nie piszą, a strona z Facebooka zniknęła). Nagle pojawił się Ary Sternfeld i okazuje się, że to on wygrywa (powiększa przewagę). Zostały jeszcze 2 dni. Głosujmy na Lema!
Użytkownik: Vemona 29.08.2010 15:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Ten konkurs jest trochę d... | cynkol
Głosowałam kiedy były te pierwsze propozycje, drugi raz nie pozwala. :(
Użytkownik: Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 29.08.2010 15:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Głosowałam kiedy były te ... | Vemona
Musisz sobie wyczyścić historię przeglądarki i pozwoli :)
Użytkownik: Vemona 30.08.2010 10:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Musisz sobie wyczyścić hi... | Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Świetnie, to zaraz spróbuję!!
Użytkownik: Vemona 02.09.2010 09:52 napisał(a):
Udało się :-)
Użytkownik: Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 29.08.2010 15:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Ten konkurs jest trochę d... | cynkol
Druga tura trwa do końca września.

Sternfeld pojawił się już w pierwszej turze (gdzieś pod koniec, dokładnie nie wiem, bo kiedy Lem miał blisko 90% głosów przestałem się interesować wynikiem) i prześcignął Lema (!) - stąd właśnie pogłoski o botach i druga tura.
Użytkownik: cynkol 29.08.2010 21:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Druga tura trwa do końca... | Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Masz rację, do końca września. Dobrze, że wyjaśniłeś, co z tą drugą turą :) Też pamiętam, że w pierwszej Lem prowadził bardzo zdecydowanie. Teraz też głosowałem na niego :)
Użytkownik: Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 29.08.2010 22:22 napisał(a):
WOW! Widzieliście jak Lem wyskoczył do przodu?
Przegrywał kilkudziesięcioma głosami, a w tej chwili jest 44,8% (8268) dla Lema i 29,6% (5462) dla Sternfelda.
Czyżby Facebook się ruszył? (Nie mam tam konta.)
Użytkownik: book 29.08.2010 22:49 napisał(a):
Odpowiedź na: WOW! Widzieliście jak Lem... | Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Szczerze, to nie obchodziło mnie jak będzie nazywał się ten satelita, ale Sternfeld? Nie ujmując nic właścicielowi, ale nie!
Koncepcja niezła, ale estetycznie mi nie współgra.
Użytkownik: Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 30.08.2010 08:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Szczerze, to nie obchodzi... | book
Hej! Gdzie Ty się podziewałaś book?
Użytkownik: book 30.08.2010 12:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Hej! Gdzie Ty się podziew... | Sznajper{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Cześć Sznajper.
W prostocie pytania, trudność odpowiedzi się czai:)
Użytkownik: WBrzoskwinia 31.08.2010 17:37 napisał(a):
Głosowałem przed chwilą, nie wiem czy dobrze, bo nie zrozumiałem instrukcji "głosuj jak na obrazku", a po drugie: satelity mają być dwa, a nazwa do głosowania jedna? - czy może należało wpisać dwie? Zaglądałem też do wyników; Lem ma miażdżącą przewagę, ale przez miesiąc to się może x razy zmienić, tak więc niech nie rezygnuje nikt z tych, którzy jeszcze nie głosowali!
A na boku: to dziwne. Że na liście nie ma Kopernika, to jeszcze jakoś można uznać, bo gdzieś tam chyba(?) jeszcze(?) lata niepolski satelita o tej nazwie - ale tak naprawdę chyba(?) nazywa się Copernicus, zatem nasz mógłby spokojnie być Kopernik. Że jest Heweliusz, jak najbardziej w porządku; głosowałbym na niego, gdyby nie Lem. Ale nie ma Kordylewskiego! A komu jak komu, jemu miejsce by się należało.
Po drugie na boku, krótko mówiąc: technicznie ten konkurs jest do chrzanu, bo nie powinno być tak, że nazwy dostają pierwsze dwa z listy - to nie to samo, co świadomie wybrać i głosować na obie nazwy osobno.

Użytkownik: Karo.Z 01.09.2010 22:03 napisał(a):
Głosowałam przed chwilką, Lem prowadzi :)

Dotychczasowe wyniki ankiety:
1. Lem 54,4%
2. Heweliusz 14,2%
3. Ary Sternfeld 25,3%
4. Pan Twardowski 6,1%

Użytkownik: jakozak 02.09.2010 10:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Głosowałam przed chwilką,... | Karo.Z
No bo, jak to nie Lem? Nie rozumiem w ogóle. :-)