Dodany: 17.04.2011 13:09|Autor: julla

Książki i okolice> Zestawienia tematyczne

Książki o Ameryce Północnej

HEJ:) Szukam książek podróżniczych o Ameryce Północnej albo USA. Coś w stylu Kapuścińskiego albo Cejrowskiego. Może ktoś podsunie mi jakiś tytuł. Będę wdzięczna.
Użytkownik: beakwi 17.04.2011 13:16 napisał(a):
Odpowiedź na: HEJ:) Szukam książek podr... | julla
Poczytaj Brysona, świetne poczucie humoru: Zapiski z wielkiego kraju (Bryson Bill) . Jeśli czytasz po angielsku to również: The Lost Continent: Travels in Small Town America.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 17.04.2011 13:38 napisał(a):
Odpowiedź na: HEJ:) Szukam książek podr... | julla
Odkrywanie Ameryki: Zapiski w jeepie (Kolonko Mariusz Max) (ale to nie ten format, co Kapuściński, oj nie, a i do Cejrowskiego daleko; przełom XX i XXI w.)
Okruchy amerykańskie (Taborska Agnieszka) (tu dużo zdjęć, tekstu nieco mniej; czas j.w. )
Podróże z tej i nie z tej ziemi (Baran Józef) (nie całe o USA, tylko 2 podróże z 7 czy 8 opisanych; czas między latami 80 a początkiem XXI w.)
Dziennik z Iowa: Zapiski z Ameryki (Musiał Grzegorz) (tyleż dziennika, co reportażu; czas jak dwa pierwsze tytuły)
Dziennik amerykański (Hartwig Julia) (j.w.; lata 70 XX w.)
Delicje ciotki Dee (Hołówka Teresa) (reportaż z dłuższego pobytu, czas j.w.)
Asfaltowy saloon (Łysiak Waldemar (pseud. Baldhead Valdemar)) (czas j.w.)
Kanada pachnąca żywicą (Fiedler Arkady), I znowu kusząca Kanada: Indianie, bizony, szczupaki (Fiedler Arkady) (znacznie starsze niż wszystkie w/w)