Dodany: 10.12.2011 10:16|Autor: Lwiica

Cytaty książkowe

Ten czas jest kością, wyłamaną w stawie -
Jak można liczyć, że ja ją naprawię?
(Hamlet (Szekspir (Shakespeare William)))

Był zdrowszy od nas wszystkich, ale kiedy się osłuchiwało jego serce w środku słychać było plusk łez.
(Kronika zapowiedzianej śmierci (García Márquez Gabriel))

Nie znosiłem po prostu jadła, nie miałem potrzeby jeść, a właściwość ta stanowiła mą oryginalną, przyrodzoną cechę.
(Głód (Hamsun Knut (właśc. Pedersen Knut)))

Życie jest tak piękne, że śmierć się w nim zakochała, zaborczą miłością, która zgarnia wszystko co się da.
(Życie Pi (Martel Yann))

Ale człowiek, który nie śni, jest tak jak ten, kto się nie poci: zatrzymuje się w sobie masę trucizny.
(Śniadanie u Tiffany'ego; Harfa traw (Capote Truman (właśc. Streckfus Persons Truman)))

Zgadzam się z tym, że wiele z tego co mnie otacza jest absurdalne, ale prawdopodobnie tym słowem określamy to, czego jeszcze nie zrozumieliśmy.
(Gra w klasy (Cortázar Julio))

Jedynym powodem, dla którego Adam nie chce umrzeć, jest lęk przed tym, że może rzeczywiście człowiek przed śmiercią widzi jeszcze raz całe swoje życie; jakież to musi być przykre dla samobójstwa: chcąc wyjść z męczącego filmu przed zakończeniem musisz go zobaczyć od początku, kto wymyślił tą torturę?
(Senność (Kuczok Wojciech))

Niepoliczone jak morski piasek są namiętności ludzkie i żadna z nich nie jest podobna do innej, i wszystkie one, nędzne i piękne, z początku uległe człowiekowi, później stają się strasznymi jego wadami.
(Martwe dusze (Gogol Mikołaj))

Duszę leczyć zmysłami, a zmysły duszą.
(Portret Doriana Graya (Wilde Oscar))

Jako nacja niezwykle jesteśmy wyczuleni na kwestię psucia się i niszczenia - toteż staliśmy się królestwem lodówek.
(Stan zawieszenia (Bellow Saul))

Nie ma martwych języków, są tylko uśpione umysły.
(Cień wiatru (Ruiz Zafón Carlos))

Przypadek to magiczne równanie, do którego się odwołujemy, kiedy nasze ograniczenia nie pozwalają nam czegoś zrozumieć.
(Teoria Gai (Chattam Maxime))

Użytkownik: Lwiica 17.01.2015 11:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Ten czas jest kością, w... | Lwiica
Nie słuchać.
Żeby usłyszeć, nie słuchać.
Żeby zobaczyć, nie patrzeć.
Żeby wiedzieć, nie myśleć.
Żeby powiedzieć, nie słuchać.
(Ptasiek (Wharton William (właśc. Du Aime Albert)))

Lepiej korzystaj, póki żyjesz
Po śmierci już się nie napijesz.
~John Fletcher, "The Bloody Brother"
motto wykorzystane w książce Jedwabnik (Rowling Joanne (pseud. Rowling J. K., Skamander Newt, Whisp Kennilworthy, Galbraith Robert))
Użytkownik: Lwiica 17.01.2015 11:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Ten czas jest kością, w... | Lwiica
My się nie kochamy. Kochamy wyobrażenie, jakie mamy o sobie nawzajem. Bardzo niewielu ludzi to rozumie albo jest w stanie się nad tym zastanowić. Ślepo wierzą w swoją moc tworzenia. W ostatecznym rozrachunku wszelka miłość jest miłością własną.
(Jedwabnik (Rowling Joanne (pseud. Rowling J. K., Skamander Newt, Whisp Kennilworthy, Galbraith Robert)))