Dodany: 01.04.2015 21:40|Autor: agatatera

Czytatnik: Przeczytane w...

Kwiecień 2015

1. W zgodzie z sobą i z tobą: Praktyczny przewodnik po analizie transakcyjnej (Harris Thomas A.) - 4 - sama idea interesująca. Ale książka przez te 50 lat od powstania mocno się pod względem przykładów i możliwości różnorakich zestarzała. Chciałabym poczytać o takim nastawieniu w aktualnym świecie.
2. 5 sekund do Io (Warda Małgorzata (Szymańska-Warda Małgorzata)) - 5 - bardzo ciekawa książka, skierowana głównie dla młodzieży. Ale generalnie poruszająca ważne tematy związane z osamotnieniem, rzeczywistością wirtualną, czasami cienką granicą między rzeczywistością a grą, dojrzewaniem, rozrywką etc. Bardzo mi przypadła do gustu.
3. Kochałam księcia Józefa (Muszyńska-Hoffmannowa Hanna) - 5 - przeurocza ramotka! Jakiż piękny styl, język, który lubię :) Do tego wielka miłość i wielka polityka ;)
4. Tam, gdzie nie sięga już cień (Kowalewska Hanna) - 6 - gorzka, smutna, pokręcona książka. Ale jak ta kobieta pisze! Od lat nie mogę wyjść z podziwu, nie umiem nazwać tego inaczej niż słówkiem "prawdziwe". Pięknie!
5. Nieludzie (Falls Kat) - 5 - nie mam wielkiego doświadczenia w książkach tego typu, ale wydaje mi się, że o ile może pomysł nie jest bardzo nowatorski, to już wykonanie było ciekawe. I niezła wyobraźnia autorki. Wciągnęłam się i ciekawa jestem, co dalej!
6. Kolekcjoner skór (Deaver Jeffery) - 4,5 - jeden z moich ulubieńców gatunku poszedł tym razem ciut na łatwiznę. Chociaż z większości zarzutów wybrnął w końcówce, to odrobinę ich zostało ;p
7. Pan Przypadek i korpoludki (Getner Jacek) - 4,5 - przyjemne opowiadania, z odrobiną ironii, humoru. Oczywiście, że koncept naciągnięty pod tezę, ale czyta się to fajnie, szczególnie, że sporo nawiązań do rzeczywistości.
8. Bycie miłym to przekleństwo: Jak nauczyć się asertywności i z łatwością mówić nie (Marson Jacqui) - 5 - byłam mocno sceptyczna, teraz jestem mniej sceptyczna ;) Na razie wydaje mi się ciut zbyt hurraoptymistyczna, ale coś w niej jest. Coś, co zachęcia do wracania do niej i przejścia opisywanych ćwiczeń. Mam nadzieję, że ta motywacja ze mną zostanie na długo!
9. Gra w kości (Cherezińska Elżbieta) - 4,5 - mimo całego mego uwielbienia dla tej autorki, muszę wprost napisać, że to powieść najsłabsza, może dlatego, że pierwsza ;) Ale i tak druga połowa zdecydowanie podniosła ocenę. A teraz pozostaje tylko niecierpliwie wyglądać czegoś nowego, wszystkie powieści przeczytane, ech...
10. Chan al-Chalili (Mahfuz Nadżib (Mahfūz Najīb)) - 4 - ok, ale bez szału. Podobała mi się najmniej z wszystkich jego książek, które do tej pory czytałam.
11. Propozycja przedwydawnicza, robocza.
12. Łzy Mai (Raduchowska Martyna) - 6 - jakaż to świetna książka! Martyna Raduchowska przepięknie się rozwija, z książki na książkę jest lepsza! Tylko szkoda, że teraz człowiek musi czekać niewiadomo ile, a tu się takim cliffhangerem skończyło :P

Użytkownik: misiak297 18.04.2015 18:57 napisał(a):
Odpowiedź na: 1. W zgodzie z sobą i z t... | agatatera
Zazdroszczę Ci, że masz już nową powieść Hanny Kowalewskiej za sobą. Nastawiam się na jedną z rewelacji roku, widzę, że słusznie. Dla mnie jest to jedna z najciekawszych współczesnych polskich pisarek. W "Zawrociu" pokazała literacką klasę - rzadko się zdarza, żeby cykl był z tomu na tom lepszy.
Użytkownik: agatatera 19.04.2015 14:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Zazdroszczę Ci, że masz j... | misiak297
Moim zdaniem jest świetna. Ty pewnie będziesz bardziej surowy, ja jestem "łatwym" do zachwycenia czytelnikiem :) Ale myślę, że i tak jest prawdopodobieństwo, że się zachwycisz. A Zawrocie faktycznie, to klasa sama w sobie. Chociaż ciągle czeka na mnie ostatni tom, muszę zdobyć!