Dodany: 16.03.2010 22:57|Autor:

Książka: Dreszcze
Rayzacher Giorgio
Notę wprowadził(a): bussi

"Dreszcze" są szokującą i prowokującą przypowieścią na temat sensu życia i śmierci oraz dręczącej nas samotności. Fabuła powieści jest intrygująca, zaskakująca, tajemnicza, do końca trzymająca czytelnika w napięciu. To współczesna bajka dla dorosłych, w której czytelnik znajdzie ślady naturalizmu Zoli, poezji Baudelaire'a, prozy Wirginii Wolf oraz dramatu Witkacego. To szokująca opowieść o seksie i obłędzie!

Bohater, tak jak Alicja w Krainie Czarów, pragnie dotknąć i poznać swoją drugą stronę świadomości. Przeżywa intensywnie, zachłystuje się chwilą. Druga strona lustra ukazuje mu świat, w którym prawda miesza się z pozorami, a jawa ze snem.

Autor, pochodzenia polskiego o podwójnym obywatelstwie francuskim i włoskim, reżyser i scenarzysta filmowy, absolwent Rzymskiej Szkoły Kina i Telewizji. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując z Bernardem Bertoluccim, Federikiem Fellinim oraz Mariem Monicellim. Jest reżyserem i scenarzystą filmów dokumentalnych, reklamowych zrealizowanych dla Rai Uno, np. "La vendetta" czy "Il prigioniero di cerbio".

[Philip Wilson, 2004]