Dodany: 24.11.2016 19:38|Autor:

Książka: Najlepsi piłkarze świata
Iwanow Bożydar
Notę wprowadził(a): margines

Bożydar Iwanow. Prezenter i komentator piłkarski Polsatu urodzony w 1972 roku. Jest wychowankiem Andrzeja Zydorowicza, gdyż swoją pierwszą pracę jeszcze w czasie studiów rozpoczynał w katowickim ośrodku regionalnym TVP. W 1998 roku już jako komentator Dwójki pojechał na swoje pierwsze mistrzostwa świata do Francji, a rok później został najmłodszym w historii TVP sprawozdawcą finału europejskiego pucharu (PZP). Na antenie Wizji Sport komentował m.in. pamiętne eliminacje do mistrzostw świata 2002, po których po 16 latach przerwy Biało-Czerwoni awansowali na mundial, oraz niezapomniane boje Polaków w Oslo i Cardiff. Od 2002 roku związany z Polsatem. Komentował mecze zarówno na mistrzostwach świata w Korei i Japonii (2002), jak i w Niemczech (2006), był gospodarzem plenerowego studia podczas Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii.

Zapraszam Cię do fascynującej lektury, dzięki której przeniesiesz się na największe światowe stadiony i poznasz mistrzów futbolu. Będziesz zdumiony informacjami o każdym z nich. Poznanie życiorysów i sukcesów znanych piłkarzy pozwoli Ci w pełni stać się ich wiernym kibicem oraz wspaniale przygotuje na śledzenie różnego rodzaju spotkań, mistrzostw świata, Europy i innych międzynarodowych oraz krajowych zawodów.

Polecam!

[P.H.W. Fenix, 2016]