Dodany: 08.04.2010 19:48|Autor: jagiena

O tym, co najważniejsze...

Książka skłania do refleksji, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Co powinno być priorytetem: praca i kariera czy rodzina? Musso pokazał, jak potrafi się zmienić człowiek, który uświadamia sobie, że niebawem może umrzeć.

Nathan właśnie znalazł się w takiej sytuacji. Był cenionym adwokatem u szczytu kariery zawodowej, który nie przegrał jeszcze żadnej sprawy. Praca tak go pochłonęła, że za późno się zorientował, że jego małżeństwo się rozpadło. Żona od niego odeszła i razem z córką przeprowadziła się do innego miasta.

Przełomowym momentem była wizyta doktora Goodricha. Nathan początkowo bardzo sceptycznie odniósł się do rewelacji, jakie przedstawił mu mężczyzna. Wskutek następnych wypadków uwierzył mu i zdał sobie sprawę, że nie zostało mu wiele czasu. A przecież nie był gotowy na śmierć! Tęsknił za córką i żoną, którą wciąż kochał.

Dotychczas piął się po kolejnych szczeblach kariery, ponieważ chciał udowodnić żonie, że jest jej godzien. W rezultacie nie miał czasu dla rodzinny, a tragedia, która dotknęła młode małżeństwo, spowodowała, że jeszcze bardziej się od siebie oddalili. Mężczyzna pewien, że niedługo umrze, chce spędzić więcej czasu z córką i wyjaśnić z żoną sprawy, które ich poróżniły. Dopiero w obliczu śmierci uświadomił sobie, że zawiódł ukochaną osobę.

Autor zmusza czytelnika do zadania sobie kilku pytań. Czy moje priorytety są właściwe? Co tak naprawdę jest dla mnie ważne? Czy wystarczająco dużo czasu poświęcam bliskim? Czego tak naprawdę oczekuję od życia i czy jestem zadowolony ze swoich wyborów?

Myślę, że warto sięgnąć po tę książkę. Musso poruszył kilka ważnych kwestii, skłaniając czytelnika do chwili zadumy. Każdy powinien choć na chwilę się zatrzymać i przypomnieć sobie, co tak naprawdę sprawia, że jest szczęśliwy.