Dodany: 09.02.2017 22:56|Autor: koziolek910

Wydawnictwo: Prószyński i S-Ka
Liczba stron: 416
Przeczytana przeze mnie: luty 2016
Oceniona przeze mnie na: 5,5
Błękitna pustka (Deaver Jeffery)
Ilekroć czytam książkę tego autora, nie mogę wyjść z podziwu. Zawsze mnie zaskoczy, zawsze zrobi to tak, że wgniata w fotel i nie mogę się otrząsnąć.

Siedzisz w domu przed komputerem i spokojnie surfujesz po Internecie. Nie masz pojęcia o tym, że jakiś haker-socjopata może śledzić każdy twój krok: obserwować maile, czat, wiedzieć, ile płacisz za dom, samochód, czy masz dzieci i do jakich chodzą szkół. A gdy już cię wyśledzi i osaczy, może najzwyczajniej w świecie cię… zabić!

Tak mniej więcej można streścić tę książkę. Przez 416 stron drżymy o bohaterów, żeby na koniec dostać tak w łeb rozwiązaniem, że siedzimy z opuszczoną szczęką i zastanawiamy się, jak to możliwe?
No i ci bohaterowie, moje uczucia co do nich skakały jak piłeczka ping-pongowa. Raz ich lubiłam, potem podejrzewałam, następnie zwracałam im honor i twierdziłam, że to na pewno nie oni.
Naprawdę, czytanie tej powieści, to lepsze, niż oglądanie nawet najlepszego thrillera.
A już najlepszy jest właśnie efekt zaskoczenia. Jedyne co mnie zraziło, to komputerowy żargon, którego było nieco za dużo. Owszem, było wszystko wyjaśnione, ale mnie to osobiście męczyło.
A jaką miałam minę, jak stwierdziłam, że morduje pewien facet, a okazało się, że to nie on? Oj Genialny autor, chyba jeden z tych, co mnie nigdy nie zawodzą.

Użytkownik: J 10.02.2017 02:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Autor: Jeffery Deaver Ty... | koziolek910
Zaintrygowałaś mnie tym entuzjastycznym opisem. :) Deaver należy do licznego grona autorów, których w ogóle nie znam; dopiszę go do swojej listy.
Użytkownik: koziolek910 10.02.2017 17:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Zaintrygowałaś mnie tym e... | J
Polecam, jest genialny i chociaż bardzo chciałam domyślić się, kto jest mordercą, nie dało się i przy nim jeszcze nigdy nie zgadłam, a trochę kryminałów za mną :)