Dodany: 04.05.2017 08:59|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Majowe imprezy w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Giełda Książki BibliotecznejW maju serdecznie zapraszamy na imprezy organizowane przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. Wszystkie niżej wymienione wydarzenia odbywają się w siedzibie biblioteki, czyli pod adresem: Wrocław, Rynek 58.

22–26 maja 2017, godz. 10.00 – 18.00, hol biblioteczny, przy wejściu głównym

XXVII GIEŁDA KSIĄŻKI BIBLIOTECZNEJ

Co rok bibliotekarze oferują wrocławianom do kupienia kilka tysięcy używanych książek – są wśród nich publikacje wycofane z bibliotek oraz przyjmowane przez cały rok od tych, którzy nie mają już na nie miejsca w domu. Na giełdzie jest zawsze dużo książek z literatury pięknej polskiej i obcej, a także publikacje z różnych innych dziedzin, wśród nich, m.in. mnóstwo książek popularnonaukowych, trochę specjalistycznych, poradniki, albumy, publikacje o tematyce muzycznej, literatura piękna w językach obcych, czasopisma. Oprócz książek sprzedawane będą także płyty (kompaktowe i analogowe) z muzyką poważną i rozrywkową. Uwaga! Wszystkie książki, filmy i płyty – po 3 złote! To niemal na pewno najtaniej w mieście!

Stoiska będą czynne od 10.00 do 18.00.

10 maja, godz. 16.00, sala konferencyjna, III piętro

Z CYKLU „TRADYCJE WIELU KULTUR” – KOLONIA

Tematem tegorocznych spotkań są wielokulturowe miasta. O niemieckiej Kolonii, której wielokulturowość zbudowały jej szczególne dzieje – od rzymskiej Colonii Claudii, poprzez przynależność tego miasta kolejno do państwa Franków, Rzeszy Niemieckiej, Prus itd. – opowie, posługując się przykładami wspaniałych zabytków architektury i wyśmienitych zbiorów muzealnych, Barbara Przerwa z Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

12 maja, godz. 17.00, sala konferencyjna, III piętro

„QUE VIVA MÉXICO!” – SPOTKANIE Z JULIETĄ GONZÁLEZ-SPRINGER

MeksykZapraszamy na spotkanie z cyklu „Dookoła 7 Kontynentów” poświęcone Meksykowi. Julieta González-Springer, rodowita Meksykanka, śpiewaczka, która część wokalnej edukacji odbyła w Krakowie, opowie o swojej ojczyźnie. Zilustruje tę opowieść własną prezentacją multimedialną. Artystka wykonuje głównie muzykę dawną, ale także tradycyjną, klasyczną i współczesną muzykę meksykańską. Warto podkreślić, że koncertowała, m.in. w Operze w Lyonie, Genewie, Lozannie, Operze Narodowej w Meksyku oraz na różnych festiwalach. Podczas spotkania wokalistka wykona kilka pieśni z akompaniamentem gitarzysty Macieja Posłusznego.

17 maja, godz. 17.00, sala konferencyjna, III piętro

BRETANIA – ZIEMIĘ MOJĄ ZNAM / BRETANIO ... LA TERON MIAN MI KONAS ...

O historii regionu, tradycyjnej muzyce, tańcach, świętach, typowej architekturze i sztuce religijnej oraz o tradycyjnych posiłkach, typowych pejzażach i dwóch językach opowiedzą francuscy esperantyści – Jérôme, Laurent, Chantal, Jade i Amapola. Prowadzenie i tłumaczenie: Małgorzata Komarnicka.

Źródło: materiały prasowe

Grafika: Jacek Czarnik, Tomasz Grzyb