Dodany: 27.05.2010 16:06|Autor:

nota wydawcy


Inspiracją do napisania powieści były niejednokrotnie wstrząsające, a zarazem trudne do uwierzenia historie opowiedziane przez obcokrajowców mieszkających w Polsce.

[…] prezentowana powieść to rzecz o rasizmie, uczuciach i tolerancji — a raczej jej braku — ukazanych w dość oryginalny sposób. Rzecz przedstawiona z punktu widzenia konkretnej osoby, której doświadczenia ukuły taki, a nie inny osąd. Tą konkretną osobą jest młody nigeryjski student przybyły do Polski, by studiować na Uniwersytecie Łódzkim. Czarnoskóry. Niezwykle wrażliwy człowiek, z mocno wpojonym przez tradycję pojęciem dobra i zła. Młodzieniec o książęcym rodowodzie, przybyły do kraju nad Wisłą, by tu, w katolickim państwie, studiować i poznawać cywilizowany świat. […] Książka jest polityczna, bo polityczny jest przedstawiony w niej główny problem: rasizm. Ale jeśli spojrzymy na nią pod innym kątem, to wcale nie musi taka być, a przynajmniej nie do końca. A to za sprawą przyjaźni, miłości, odpowiedzialności, o których książka też traktuje.

fragmenty recenzji M. Ciupińskiej


Iyke Lawrence Nnaka urodził się w 1978 roku w Nigerii i tam też ukończył college. Po raz pierwszy przyjechał do Polski w roku 2000. Jest z zamiłowania podróżnikiem. Posiada ogromny bagaż doświadczeń, wynikający z życia w różnych zakątkach świata, a zwłaszcza Europy. Posługuje się językami: igbo, angielskim, polskim, niemieckim i arabskim. Obecnie mieszka w Polsce.

[Wydawnictwo e-media, 2010]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 713
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: