Dodany: 26.10.2017 00:21|Autor:

Tomasz Trojanowski – pedagog, autor kilkudziesięciu słuchowisk radiowych, redaktor wielu programów telewizyjnych dla dzieci i dla dorosłych. Autor opowiadań i powieści dla najmłodszych, felietonista. Za „​Kocie historie” otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a za „​Wielki powrót” nominowany był do nagrody Polskiej Sekcji IBBY – Książka Roku 2007.

Lolek Skarpetczak – futrzasty stworek z wielkimi oczami. Pojawia się pewnego dnia w domu Michała i razem z nim wyrusza w podróż. Dokąd i w jakim celu zmierzają? – dowiesz się po przeczytaniu tej magicznej książki.

Uwaga! Do „​Misji Lolka Skarpetczaka” dołączona jest płyta. Posłuchaj jej przed lekturą książki. WYOBRAŹ sobie, o czym opowiada muzyka. Odczaruj zaklęte w niej emocje, zdarzenia, barwy, obrazy... A teraz przeczytaj książkę. Czy historię, którą Ci w niej opowiedziałem tak sobie wyobrażałeś słuchając muzyki? Nie? Ciekawe dlaczego? Może warto posłuchać płyty jeszcze raz? I poczuć, jak słowa zmieniają się w dźwięki, i jak wyzwolona dźwiękami TWOJA WYOBRAŹNIA wyrusza w misję! Misję Lolka Skarpetczaka.

Tomasz Trojanowski

[Wydawnictwo Literatura, 2010]