Dodany: 27.07.2010 13:57|Autor:

Książka: Ulica Marzeń 31
Jewell Lisa
Notę wprowadził(a): agnesines

Leah i Toby mieszkali naprzeciwko siebie od lat, nie zamieniwszy nawet słowa... Leah przez cały czas korciło, by uchylić nieco drzwi ekscentrycznego domu Toby'ego zaludnionego dziwnymi i wspaniałymi lokatorami. Kiedy w końcu los wpuścił ją do środka, Leah ze zdumieniem odkryła, że potrzebuje Toby'ego równie mocno jak on jej.

Czasami życiu trzeba pomóc - szczypta romantyzmu i niepowtarzalny czar sprawiają, że marzenia Toby'ego i Leah mają szansę się spełnić.

"Cudowna lektura na niedzielny poranek w łóżku".
"Cosmopolitan"

"Nikt nie potrafi tak wiarygodnie pokazać życia trzydziestokilkulatków jak Lisa Jewell".
"Grazia"

"Pełen wrażliwości obraz współczesnego świata... a zarazem idealna lektura na lato".
"Marie Claire"

"Głosząca pochwałę życia książka pełna ciepła i humoru".
"Red"

"Fani bestsellerowych powieści Lisy Jewell będą zachwyceni nową propozycją: pełna radości życia powieść o grupie nieco zagubionych ludzi... Napisana z charakterystycznym dla Lisy ciepłem i humorem".
"Red"

"W świecie, w którym Nick Hornby cieszy się względami poważnych krytyków, również Lisa Jewell zasługuje na podobne traktowanie".
"Gloss"

Lisa Jewell urodziła się w 1968 i dorastała w południowym Londynie, gdzie obecnie mieszka z mężem i dwiema córkami. Pracowała jako sekretarka, a po zwolnieniu z pracy zaczęła pisać książki. Jest autorką pięciu cieszących się ogromną popularnością powieści: "Impreza u Ralpha", "Trzydziestka na karku", "Gwiazda jednego przeboju", "Przyjaciel rodziny" oraz "Vince i Joy. Opowieść o prawdziwej miłości".

[Zysk i S-ka, 2009]

Użytkownik: editb 28.05.2012 10:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Leah i Toby mieszkali nap... | agnesines
Niestety książka mnie nie porwała. Jest mdła, bez wyrazu. Bohaterowie jakby nie dokończeni. Historia nie ma w sobie dramatyzmu, który trzymałby czytelnika w napięciu. Fakt, jest miło, sympatycznie i pozytywnie, ale nierealnie. Problemy rozwiązują się same, bez zaangażowania postaci. Jeśli pozostałe książki tej autorki są w podobnym klimacie, to raczej po nie nie sięgnę.