Dodany: 11.10.2003 17:04|Autor: k_ret

Na ulicach cichosza...

A więc jednak nie dzieje się nic!
Zwieść Cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita, albo zachód słońca,
ale wiedz i pamiętaj: nie dzieje się nic
i nie stanie się nic aż do końca.

Wiersze Michała Zabłockiego znają prawie wszyscy, ale mało kto o tym wie. Śpiewane przez Grzegorza Turnaua i Agnieszkę Chrzanowską głęboko wbijają się w świadomość i podświadomość odbiorców. Niektóre teksty na stałe weszły do języka ludzi słuchających piosenek tych artystów.

Michał Zabłocki zdecydowanie wybija się wśród tłumu współczesnych mu poetów. Pisze lekko i ciekawie, jego poezja jest przepełniona humorem, prezentuje bardzo ciekawe podejście do życia i przede wszystkim pobudza umysł do myślenia i emocje do odczuwania. Zabłocki skupia się na treści, nie zarzuca czytelnika eksperymentami formalnymi. Dzięki temu jego poezja tak łatwo znajduje odbiorców. Warto na chwilę zatrzymać się i zajrzeć do jednego z tomików jego wierszy.

Polecam szczególnie pierwszy tomik pt. "Natężenie świadomości". Lubię go bardzo, bo wychowałem się na piosenkach Turnaua, a właśnie tutaj znajduje się wiele wierszy, na podstawie których powstały jego najbardziej znane piosenki. Ale oczywiście nie tylko - znajdziemy tu także wiele innych tekstów, co najmniej równie godnych uwagi.

Trudno jest pisać o poezji, ją się bardziej czuje. Wiersze Michała Zabłockiego same grają w duszy, dzięki cudownym interpretacjom znanych artystów. Cudownie się ich słucha, ale warto też przeczytać i poczuć ich papierową wersję.

Więcej o Michale Zabłockim i jego poezji można przeczytać na stronach Wydawnictwa Poemat, pod adresem http://www.poemat.com.pl.

Użytkownik: Ilona65 14.07.2004 14:43 napisał(a):
Odpowiedź na: A więc jednak nie dzieje ... | k_ret
Uważam,że ten wiersz jest przeciętny.Pisał przecież lepsze,co nie?