Dodany: 11.04.2018 21:43|Autor: Fiona54

Przyjemności ciąg dalszy

W czytatce o "Wampirze" Wojciecha Chmielarza czytanie jego powieści kryminalnych nazwałam czystą przyjemnością. Podtrzymuję to zdanie po lekturze trzech kolejnych książek autorstwa Chmielarza.

Przeczytałam trzy pod rząd powieści z serii o komisarzu Mortce. W takiej kolejności: "Przejęcie", "Podpalacz", "Farma lalek". Okazało się oczywiście, że kolejność czytanie powinna być inna. Zgodnie z kolejnością powstawania, czyli: "Podpalacz", "Farma lalek", "Przejęcie". Jeżeli ktoś ma taką możliwość lepiej, żeby czytał we właściwej kolejności. Nie jest to jednak konieczne. Każda książka zawiera oddzielną historię spraw i działań komisarza Jakuba Mortki.

Proza Chmielarza jest przystępna, interesująca, "dobrze leży w czytaniu". Użyłam tego dziwnego określenia, aby dać wyobrażenie o tym, iż mimo że kryminały to z reguły łatwiejszy rodzaj literatury pięknej, ale książki Chmielarza czyta się tak, jakby oglądało się film. Komisarz Mortka jest człowiekiem z krwi i kości. Ma wady, ale jest szlachetny. Takich lubimy. I jeśli chcemy odpocząć, sięgamy po książki opisujące sprawy blisko życia. To lubię!

Podpalacz (Chmielarz Wojciech)
Przejęcie (Chmielarz Wojciech)
Farma lalek (Chmielarz Wojciech)