Dodany: 09.05.2018 11:30|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Powstanie serial na podstawie książek Paulo Coelho

Studia filmowe Fremantlemedia North America, Random House Studio i Dancing Ledge Productions podpisały z poczytnym autorem kontrakt na pierwszy serial oparty na jego twórczości. Będzie to adaptacja aż trzech powieści Coelho: Demona i panny Prym, Bridy oraz Czarownicy z Portobello. Serial ma opowiadać historię wyklętego przez kościół młodego księdza, który musi uciekać przed organami prawa i jednocześnie ukrywać się przed mafią. Jak zapowiadają twórcy, będzie to historia o odkrywaniu samego siebie i poszukiwaniu zbawienia.

Portal Deadline donosi, że Coelho będzie zaangażowany w prace przy projekcie, mało tego, ma również występować na ekranie… i przedstawiać każdy  odcinek oraz dzielić się przemyśleniami na jego temat.

Producenci cieszą się na współpracę z brazylijskim pisarzem. Jak mówi CEO Dancing Ledge Productions, Laurence Browen: Setki milionów osób odnalazły w twórczości Paulo Coelho uniwersalizm, który odczuwają bardzo osobiście. W naszej produkcji pragniemy uczcić jego wizję i połączyć elementy jego dzieł tak, by zabrać widzów w  porywającą, epicką podróż.

Na razie nie znamy tytułu produkcji, reżysera ani obsady.

Źródło zdjęcia: nrkbeta (Paulo Coelho) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons