Dodany: 28.06.2018 02:04|Autor: J

Czytatnik: #?!

Jotowy czerwiec 2018

1 (32). Pan Lodowego Ogrodu: Tom 3 (Grzędowicz Jarosław) (5,0) ebook

Przyszła pora na kolejne zanurzenie w fantastycznym świecie Jarosława Grzędowicza. Dobra, wciągająca proza. Króciutkie streszczenie: Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

2 (33). Duchowe życie zwierząt (Wohlleben Peter) (4,5) audiobook

Kolejna książka niemieckiego leśnika, który zyskał popularność swoim "Sekretnym życiem drzew". Tym razem od roślin przechodzi do zwierząt i na podstawie swoich obserwacji podaje przykłady wskazujące, że mogą one być bardziej "ludzkie", niż moglibyśmy przypuszczać bądź chcieli przyznać. Uczucia macierzyńskie, wstyd, bezproduktywna zabawa – to tylko niektóre z poruszanych kwestii. Wohlleben pisze w swoim sprawdzonym stylu i często popuszcza wodze fantazji, stawiając dość śmiałe hipotezy i interpretacje, co być może wskazuje, że jego książki należy traktować bardziej jako literaturę science fiction, niż popularnonaukową. Z drugiej strony, wydaje mi się że dość jasno pokazuje granice między faktami naukowymi, a własnymi teoriami. Ciekawa lektura, chociaż to raczej zbiór ciekawostek, niż systematyczne opracowanie tematu.

3 (34). Nowy autorytaryzm (Gdula Maciej) (3,0) ebook

Lewicowy socjolog napisał poradnik dla swojej opcji politycznej, co robić by wygrać z PiS-em. Jest też trochę hipotez o przyczynach sukcesu tej formacji, o różnicach między populizmem dawnych a dzisiejszym, autorytaryzmem a neoautorytaryzmem. Trochę mętne, ale od biedy można przeczytać. Więcej w notatce "Pora na dyktatora?"

N i e u k o ń c z o n e:
* Projekt Feniks: Powieść o IT, modelu DevOps i o tym, jak pomóc firmie w odniesieniu sukcesu (Gene Kim, Behr Kevin, Spafford George) — w oryginale
* Wehikuł czasu (Wells Herbert George (Wells H. G.)) (4,0) w oryginale, w opracowaniu wydanym przez Poltext
* Zamknij się i działaj!: 7 kroków do realizacji celów (Tracy Brian) () ebook

Z o b a c z   t e ż: