Dodany: 29.08.2018 15:13|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Netflix zekranizuje 14 powieści Harlana Cobena

Netflix, obecnie najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie, podpisał umowę z Harlanem Cobenem, znanym autorem powieści kryminalnych. Aż 14 książek pisarza trafi na ekran, w tym najnowsza, „Run Away”, której premiera zapowiedziana jest na marzec 2019 roku. Część z nich posłuży za bazę do filmów, część do seriali. Przy każdym z projektów autor będzie współpracował jako producent wykonawczy.

Harlan Coben wydał do tej pory 30 książek, które przetłumaczono na 43 języki. Jego powieści sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy. Zanim Netflix podpisał z nim umowę na wyłączność, nakręcili wspólnie serial „Safe” z Michaelem C. Hallem w roli głównej, którego premiera odbyła się w maju 2018 roku.

Wciągające powieści kryminalne Harlana są lubiane przez czytelników na całym świecie. Cieszymy się, że możemy kontynuować z nim naszą współpracę i realizować na podstawie jego trzymających w napięciu thrillerów oryginalne produkcje Netflix – powiedział Erik Barmack z Netfliksa.

Bardzo podobała mi się praca z ekipą Netfliksa nad serialem „Safe” i obserwowanie fantastycznej reakcji publiczności na całym świecie. Cieszę się, że mogę kontynuować naszą współpracę i tworzyć z nimi filmy oraz seriale na skalę globalną – oświadczył Harlan Coben.

Zdjęcie: Mark Coggins from San Francisco - Harlan Coben, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3956358