Dodany: 19.09.2018 21:07|Autor:

Książka: Hermes 9:10
Karwan-Jastrzębska Ewa
Notę wprowadził(a): margines

„Twój Vincent” Doroty Kobieli wielkim dziełem światowej animacji!

Magiczna baśń dla dzieci i dorosłych z pięknymi obrazami Doroty Kobieli, twórczyni filmu „Twój Vincent” o van Goghu.

Niektórzy mają szczęście wędrować poza granice znanych im światów. Często wystarczy przypadek, aby wyruszyć w podróż, podczas której wszystko stanie się możliwe. Ukryty Świat Semaforów, ponura Stacja Bez Powrotu, cudowna Matylda, intrygujące koty, Wielki Mrok i fruwający pociąg - to rzeczywistość, gdzie nic nie jest proste i jednoznaczne. Niezwykła wyprawa ma na celu nie tylko ocalenie Matyldy, ale też uratowanie całego świata. I nikt nie powiedział, że to będzie łatwe.

Ewa Karwan-Jastrzębska jest pisarką i scenarzystką. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Na podstawie jej baśni o Misiu Fantazym powstała 13-odcinkowa seria filmów animowanych. Zdobyła na festiwalach filmowych wiele nagród - prestiżowe Platinum, Gold i Silver Remi Award na festiwalu w Houston.

Dorota Kobiela jest malarką, reżyserką i scenarzystką. Ukończyła wydział grafiki warszawskiej ASP oraz wydział reżyserii WSF. Opowieść filmowa o van Goghu „Loving Vincent” przyniosła jej międzynarodową sławę. Film malowało ponad stu artystów z całego świata. Obraz w 2017 r. zdobył nagrodę publiczności na FFA w Annecy oraz główną nagrodę w konkursie filmów animowanych na 20 MFF w Szanghaju. Dorota Kobiela jest artystką wszechstronną. Zilustrowała „dwie książki dla dzieci - „Misja Feniks” i „Hermes 9:10”.

[Akapit Press, 2017]