Dodany: 02.10.2018 13:10|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

12 października rozpocznie się Festiwal KORCZAK 2018!

Już 12 października rozpocznie się w Warszawie XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018! Festiwal adresuje swoje wydarzenia do niemowlaków, przedszkolaków, uczniów oraz opiekunów. W tym roku na widzów czeka ponad sto wydarzeń teatralnych oraz najważniejsze i najciekawsze spektakle! Prezentowane będą wyjątkowe, niecodzienne przedstawienia teatrów polskich. Tradycyjnie 20 minut przed każdym spektaklem odbywać się będą happeningi teatralne, a tuż po każdym spektaklu twórcy rozmawiać będą z widzami. Nie zabraknie corocznych wydarzeń poświęconych pamięci Janusza Korczaka.

„Niezmiennie od kilkunastu lat w doborze festiwalowych propozycji towarzyszy nam przesłanie patrona Festiwalu – Doktora Janusza Korczaka, by każde dziecko traktować poważnie i z każdym prowadzić poważne dyskusje, zapraszać go do rozmowy, a nie – pouczać. Dlatego też staramy się podążać za małym i młodym Widzem, za jego nowym sposobem komunikacji, prowadzimy z nim dialog, któremu początek daje spektakl. W tym roku nie zabraknie emocji wokół ważnych tematów. Wszystkie propozycje teatralne mają również na celu pobudzić wyobraźnię, zmysły, także kreatywność młodego Widza. Serdecznie zapraszamy naszych małych i tych dużych Widzów do świata teatru. Radością dla nas jest fakt, że Festiwal KORCZAK wychował już kilka pokoleń, że pierwsze dzieci festiwalowe przychodzą na Festiwal ze swoimi dziećmi” powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK – od ponad 20 lat organizowany jest przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. Ideą Festiwalu jest kontynuowanie podejścia do Małego Człowieka jakie przyświecało doktorowi Januszowi Korczakowi. Od kilkunastu lat Dyrektorem Festiwalu jest Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektorem Artystycznym – Wojciech Faruga. Festiwal to międzynarodowe święto teatrów dla dzieci i młodzieży, podczas którego pokazywane są ciekawe, oryginalne produkcje teatralne z Polski i ze Świata. Festiwal KORCZAK na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny stolicy. Podejmuje on trudne tematy, prowadzi rozmowy o nietolerancji, braku tożsamości, biedzie, problemach z uzależnieniem, konfliktach pokoleń, lękach. Podczas Festiwalu spektakle teatrów polskich oceniają dwa zespoły jurorów - Międzynarodowe Jury Dorosłych (ekspertów) oraz Jurorzy Juniorzy - Jury dziecięce.