Dodany: 29.10.2018 18:57|Autor:

Książka: Pompon w rodzinie Fisiów
Olech Joanna
Notę wprowadził(a): margines

W rodzinie Fisiów, która, jak my wszyscy, smoki zna tylko jako baśniowe i dawno wymarłe – niespodzianie pojawia się mały, zielony osobnik, smocze dziecko. Jest bardzo delikatny, z czasem porasta zrogowaciałą skórą, o którą dba, smarując ją najdroższym kremem na zmarszczki mamy. Jest nietaktowny, nie umie się zachować, ma dziwne upodobania kulinarne i niesamowite pomysły, a mimo to Gniewosz i Malwina go uwielbiają.

A kiedy na zjeździe blogerów dostaje nagrodę – cała rodzina puchnie z dumy.

Zaprzyjaźnijcie się z nim, a nie zaznacie nudy!

Joanna Olech - aktywistka książki dla dzieci. Ilustratorka, krytyk literacki i publicystka, jurorka konkursów literackich i designerskich, ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i członkini Kapituły Nagrody Pary Prezydenckiej za twórczość dla dzieci. Swoje artykuły publikowała m.in. w czasopiśmie „Dom i wnętrze”, „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „KSIĄŻKACH”. Jej „Dynastia Miziołków” zdobyła Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, inne jej książki dla dzieci są laureatami licznych wyróżnień i nagród. Żona, matka trójki dzieci. Interesuje się literaturą, grafiką, designem. I ludźmi.

[Wydawnictwo Literatura, 2018]