Dodany: 30.10.2018 10:13|Autor: silwana

Zgadnij kto zabił

"Zgadnij kto" Chrisa McGeorga to bardzo dziwna lektura. Zaczyna się opisem pewnego samobójstwa, później okazuje się, że morderstwa i wszystko, co się wtedy wydarzyło, ma wpływ praktycznie na całą resztę książki. Pięć osób plus trup można powiedzieć, że nieoczekiwanie spotykają się w jednym pokoju. Są oni ze sobą w pewnym sensie powiązani z trupem. Słynny medialny detektyw ma rozwiązać zagadkę, inaczej wszyscy obecni w pokoju zginą. I tutaj akcja zaczyna nabierać kolorów, ciekawiej się czyta i zastanawiamy się, kto zabił i dlaczego. Ktoś, kto wymyślił taki rodzaj zemsty, musiał się bardzo napracować, ale mając pieniądze, można wszystko. Kryminał napisany jest w nowej konwencji. Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu Uwielbiam czytać kryminały, jednak ten jest nietypowy i może dlatego czytałam go przez kilka dni. Jeżeli ktoś lubi rozwiązywanie nietypowych morderstw powiązanych z rozpatrywaniem różnych osobowości i podtekstów psychologicznych, to polecam przeczytanie tej książki.

[Recenzję opublikowałam wcześniej również na stronie lubimyczytać i na stronach sklepów internetowych]