Dodany: 04.12.2018 15:06|Autor:

Książka: Mam chusteczkę haftowaną
Greń Hanna
Notę wprowadził(a): Orilonka

Aspirant Konstanty Nakański prowadzi sprawę zabójstwa. Śledztwo przebiega opornie – nie można znaleźć powodu, dla którego ktoś miałby pozbawić życia pewnego młodego mężczyznę. Jedyny ślad to znaleziona na miejscu zbrodni chusteczka z haftowanym monogramem… „Bywa okrutnie, czasem brutalnie, niekiedy niepokojąco, ale też zabawnie i wzruszająco. Ta książka dostarcza przedniej rozrywki!” – Klaudia Skiedrzyńska
Po śmierci rodziców Eliza Rogowska odnosi wrażenie, że całkiem straciła kontrolę nad swoim życiem. Okazuje się, że matka i ojciec ukrywali przed nią wiele tajemnic, także związanych z przeszłością dziewczyny. Eliza postanawia odkryć te tajemnice, w czym wydatnie przeszkadza jej fakt, że człowiek, z którym zamierzała związać swoją przyszłość, po śmierci jej rodziców uznaje, że nie musi już odgrywać roli czułego, opiekuńczego mężczyzny. Pewny, że ma Elizę w swojej władzy, ukazuje prawdziwe oblicze.
Przypadek sprawia, że drogi Kostka i Elizy się krzyżują, a wówczas okazuje się, że odpowiedzi, których poszukują, są częścią tej samej układanki…

„Mroczna zagadka z przeszłości i rzeczywistość jak zły sen. Klasyczny kryminał z podbudową psychologiczną i mocnym wątkiem obyczajowym. Trzyma w napięciu od początku do końca!” – Anna Klejzerowicz

[Replika 2018]