Dodany: 12.12.2018 19:26|Autor:

Książka: Skoczkowie w czasie
Mull Brandon
Notę wprowadził(a): margines

Bestsellerowa seria „New York Timesa”

„- Musisz poznać podstawy. Po pierwsze, przeszłość jest stała. Nie można cofnąć się w czasie i jej zmienić. Gdybyście spróbowali to zrobić, odkrylibyście, że staliście się częścią tej przeszłości, która już się wydarzyła.
- A gdybym cofnął się w czasie i cię zabił, kiedy byłeś niemowlakiem? - zapytał Jace. (…) W jaki sposób byś mnie powstrzymał, gdybyś był zupełnie mały?
- Nie musiałbym cię powstrzymywać - odrzekł Lorenzo. - Jestem tutaj. Nie zginąłem w dzieciństwie. To się nie wydarzyło. Przeszłość jest stała (…). Ostatecznie każda twoja próba zmiany historii okazałaby się częścią przeszłości, która już się wydarzyła. (…) Wszystko, co już się stało, jest nieuchronne. Nie można temu zapobiec.”

(fragment)

Brandon Mull - amerykański pisarz, autor cyklów „Pozaświatowcy”, „Baśniobór” i „Wojna cukierkowa”, bestsellerów z list „New York Timesa”, „USA Today” i „Wall Street Journal”. Mieszka z żoną i czwórką dzieci w Utah, w radosnej dolinie u wylotu kanionu. Brandon najbardziej żałuje tego, że ma tylko jedno życie, ktore może oddać za Gondor.

Epicka przygoda Cole’a, uwięzionego w świecie, w którym magia jest potężna, a sny prawdziwe, dobiega końca w piątym tomie bestsellerowego cyklu autora serii „Baśniobór” i „Pozaświatowcy”.
W finałowej odsłonie „Pięciu Królestw” wytrzymałość Cole’a i jego towarzyszy zostaje wystawiona na próbę.
Czy przyjaciołom uda się przywrócić magię na Obrzeżach i znaleźć drogę powrotną do domu?

[Egmont Polska, 2018]