Dodany: 12.02.2019 21:25|Autor: paola30

o czym szumią kartki

Bardzo ładna powieść, która przedstawia jak silne jest uczucie pierwszej miłości, jak trudno wyrwać się z toksycznego związku, jak ciężko jest spełnić swoje marzenia, gdy najbliższa osoba tego nie akceptuje.

Zoe od zawsze chciała śpiewać i prowadzić sad brzoskwiniowy, ale jej ojciec tego nie pochwalał, widział ją jedynie w roli prawnika i swojego współpracownika w kancelarii. Dziewczyna bardzo to przeżywa, lecz nie ma zamiaru zadowolić nikogo wbrew sobie.

Autorka przedstawia nam jak silnie jesteśmy podatni na wpływ drugiej osoby. Zoe zauważa, że chłopak nią manipuluje, dopiero gdy wraca w rodzinne strony. Dociera do niej, że została przez niego stłamszona i robiła wszystko co jej kazał, dopiero silny cios jaki otrzymała otwiera jej oczy. Zdaje sobie sprawę na co była narażona jej córka.

Autorka w swojej powieści opisuje jak silna jest pierwsza wielka miłość, Zoe nie przestała nigdy kochać Cruza i również chłopak nigdy nie zapomniał o ukochanej. Ale po tak długim czasie i na dodatek, gdy dowiaduje się, że ma córkę trudno mu jest określić swoje uczucia. Lecz jeśli jest się komuś pisanym, nie ma innego wyjścia jak bycie razem.

Piękna powieść, bardzo szybko się czyta, piękne opisy miejsc, a nawet uczuć pomiędzy bohaterami nadają książce bajkowego klimatu. Autorka porusza bardzo ważne tematy, które dotykają wielu z nas – trudna miłość, toksyczny związek czy problemy rodzinne. Jak wiemy, nie jest łatwo naprawić wszystkie błędy popełnione przez nas, ale nigdy nie można się poddać i przestać próbować, gdy mamy odwagę przyznać się do popełnionego błędu, naprawa może okazać się łatwiejsza. W powieści nie brakuje napięcia i autorka bardzo dobrze i umiejętnie je dawkuje. Powieść chwyta za serce, ponieważ autorka potrafi zaciekawić czytelnika i sprawić, że trudno jest odłożyć książkę na bok. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, silna i zbuntowana dziewczyna oraz opiekuńczy i kochający chłopak – para idealna, choć muszą dojrzeć do swojej miłości.

Recenzja nie podlegała korekcie redaktorów BiblioNETki.