Dodany: 08.06.2019 19:29|Autor:

"Każdy czytelnik znajdzie w tej powieści wiele stron wielkiej pisarskiej urody i wiele scen głęboko zapadających w pamięć".

Ewa Nowacka, "Nowe Książki"

"Czytelnik otrzyma z lektury powieści wszystko, na co zasłużył: przymus refleksji, kilka mocnych obrazów przed oczy, nieodpartą potrzebę dreptania ku tajemnicy bytu. Żeby nie było za dobrze - także odrobinę goryczy: już nigdy nie będzie mógł przeczytać tej powieści po raz pierwszy".

Grzegorz Leszczyński, "Guliwer"

"Czarny Anioł trzymał Avego zakrzywionymi szponami i uśmiechał się. Drugą ręką wyrywał mu puszyste, złotobiałe pióra. Ave spadł na Ziemię w głębi lasu dokładnie w tej samej sekundzie, w której mała Ewa wpadła do głębokiego kłusowniczego dołu. Jeszcze jedna ludzka istota, tracąc Anioła Stróża, została skazana na kaprysy losu".

(fragment książki)

Dorota Terakowska (1938-2004) - autorka bestsellerowych książek: m.in. "Córka czarownic", "Samotność Bogów", "Tam, gdzie spadają Anioły", "W Krainie Kota", "Poczwarka", "Ono", zaczytywanych przez kilka pokoleń czytelników. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, nominowana do pierwszej edycji nagrody prezydenta RP za twórczość dla dzieci i młodzieży.

Powieść "Tam, gdzie spadają Anioły" zdobyła tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, a także Literacką Nagrodę "Pawiego Pióra".

Ciepła i mądra opowieść o miłości, sacrum życia rodzinnego i potrzebie magii.

Pięcioletnia Ewa jest świadkiem dramatycznej walki Aniołów - kiedy dobro przegrywa, traci swojego Anioła Stróża. Co stanie się z dziewczynką, pozbawioną niewidocznej, lecz czujnej opieki nadprzyrodzonej istoty? Co pocznie strącony, okaleczony Ave, utraciwszy anielską moc? Czy człowiek może przyjąć rolę anioła i zmienić przeznaczenie?

Powieść "Tam, gdzie spadają Anioły" jest próbą przedstawienia złożonych relacji pomiędzy dobrem a złem, między porządkiem ziemskim a boskim, wiarą a wiedzą, człowieczeństwem a boskością. To książka o rzeczach, które dotyczą nas wszystkich - zarówno dorosłych, jak i dzieci.

[Wydawnictwo Literackie, 2014]