Dodany: 14.06.2019 18:44|Autor: antypater

O świecie po wielkiej serii wielu ogromnych wybuchów.

Amerykański pisarz literatury fantastycznej o bardzo sympatycznym i swojsko brzmiącym nazwisku, pan Roger Żelazny napisał książkę zatytułowaną ''Aleja Potępienia'' (link: Aleja Potępienia (Zelazny Roger)). Recenzowana powieść, która jest książką niedużych rozmiarów przedstawia swoim czytelnikom świat, jaki mógłby zaistnieć po totalnej wojnie nuklearnej. Swoją prezentację świata po tego typu katastrofie pan Żelazny ograniczył do terenu swojej ojczyzny, czyli Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, a w zasadzie tego, co po nich, po takim dewastującym zdarzeniu pozostało. Akcja powieści jest szybka, ale jej fabuła nie jest błaha, co należy przypisać autorowi na plus, ponieważ napisanie dobrej historii tego typu, która nie zanudziła by czytelnika swoją intelektualną płytkością nie jest zadaniem łatwym.

Zawsze dobrze jest radować się wersją oryginalną utworu, ponieważ nie zawsze, i tak właśnie jest w tym przypadku, osoba dokonująca tłumaczenia tekstu z języka oryginalnego dobrze wykonała swoje zadanie.