Dodany: 22.10.2019 23:01|Autor:

Żyjemy w świecie, o którym wiemy niemal wszystko. Czy ta wiedza nie zniszczyła w nas umiejętności zachwycania się? Co dziś może nas jeszcze urzec? Co jest cudem?

Nagłe ujrzenie tęczy, porywający fragment muzyki, pierwsze uderzenia serca dziecka – cudów doświadczamy codziennie. Z ciekawością i entuzjazmem wielkiego odkrywcy Caspar Henderson wyjaśnia fenomen światła i pochodzenie wszechświata, zjawiskowość mechaniki ludzkiego ciała i olśniewające dziwy przyrody – i opisuje czekające nas cuda: technologie, które zmienią nasz świat i nas samych.

"Nowa mapa cudów" pełnymi garściami czerpie z filozofii i historii naturalnej, sztuki i religii, neuronauki i nanotechnologii. Ten mądry, inspirujący i pięknie zilustrowany przewodnik zachęca do spojrzenia na świat na nowo.

Napisana z dowcipem kontynuacja "Księgi zwierząt niemalże niemożliwych".

"Cóż za ekscytujące, podnoszące na duchu antidotum na te ponure i mroczne czasy! Przypomnienie o wszystkich cudach świata jest fenomenalnym darem, tym bardziej, że jest tak wysmakowane. A jeśli ktoś nie doceni tego magicznego kompendium, to znaczy, że najbardziej go potrzebuje".
Philip Ball, fizyk, autor "Masy krytycznej"

"Dla Hendersona wszechświat nieustannie rodzi cuda. To rzecz niebywała: zapierająca dech, ale muzyczna, pokorna, ale pewna siebie, mądra, miła i błyskotliwa. Zamieni najbardziej znudzonego redukcjonistę w zachwycone dziecko".
Charles Foster, autor "Jak zwierzę"

"Cudowna mieszanka nauki, historii i czystej radości. Czytajcie i podziwiajcie!"
Sarah Bakewell, autorka "Kawiarni egzystencjalistów"

"Aby zaistniała nauka, najpierw musi zaistnieć zachwyt. Henderson uczy nas, jak zachwycać się na nowo dzięki innemu podejściu do nauki, oświetlonej literaturą, filozofią, sztuką i muzyką".
Hugh Aldersey-Williams, autor "Najpiękniejszej molekuły"

[Marginesy, 2019]