Dodany: 14.12.2019 15:37|Autor:

Książka: Zwierciadło piekieł
Masterton Graham
Notę wprowadził(a): Rosco

Je­den z naj­bar­dziej po­pu­lar­nych hor­ro­rów Gra­ha­ma Ma­ster­to­na w no­wym wy­da­niu!

Miesz­ka­ją­cy w Hol­ly­wo­od sce­na­rzy­sta Mar­tin Wil­liams jest do­szczęt­nie spłu­ka­ny. Kie­dy jed­nak na­tra­fia na lu­stro, wi­szą­ce nie­gdyś w domu ma­ło­let­nie­go gwiaz­do­ra z lat trzy­dzie­stych, z ra­do­ścią wy­da­je na nie ostat­ni grosz. Tra­gicz­na hi­sto­ria ma­łe­go Bo­oful­sa, uta­len­to­wa­ne­go mło­de­go ak­to­ra, któ­re­go za­szlach­to­wa­ła i po­rą­ba­ła na ka­wał­ki jego wła­sna bab­cia, sta­no­wi od daw­na ob­se­sję Mar­ti­na.
Nie­ba­wem od­kry­wa on, że wy­ma­rzo­ny za­kup jest w rze­czy­wi­sto­ści zma­te­ria­li­zo­wa­niem kosz­ma­ru. Lu­stro nie tyl­ko wi­sia­ło w domu Bo­oful­sa, ale rów­nież było świad­kiem śmier­ci tego ja­sno­wło­se­go anioł­ka. W efek­cie otwo­rzył się w nim prze­ra­ża­ją­cy por­tal, pro­wa­dzą­cy do rów­no­le­głe­go świa­ta pie­kieł. Gdy więc gi­nie wnuk go­spo­da­rza Mar­ti­na, szyb­ko sta­je się ja­sne, że ta­jem­ni­czy por­tal ma z tym coś wspól­ne­go. Jed­nak sko­ro mały chłop­czyk mógł prze­nik­nąć do wnę­trza zwier­cia­dła, co w ta­kim ra­zie może się z nie­go wy­do­stać?

[Replika, 2017]