Dodany: 30.12.2019 19:04|Autor: Małgorzata_

Amerykanie rzucili się na „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego. Efekt - Sapkowski wyprzedził Rowling

Andrzej Sapkowski został najpopularniejszym autorem na liście serwisu Amazon. Autor „Wiedźmina wyprzedził tym samym m.in. J. K. Rowling i Stephena Kinga. Anglojęzyczne wydania książek Sapkowskiego biją aktualnie rekordy popularności. Na Amazonie niektóre pozycje są aktualnie wyprzedane lub oznaczone jako „dostępne wkrótce".

sapkowski-amazon

Sukces polskiego pisarza można śmiało powiązać z niedawną premierą serialu „The Witcher” („Wiedżmin”) produkcji Netfliksa. Serial skrajnie spolaryzował krytyków (są na nie) i fanów (są na tak), wskoczył na podium najchętniej streamowanych produkcji w USA tego roku, a twórcy już zapowiadają, że w drodze jest 2 sezon.

Co ciekawe, choć Andrzej Sapkowski często odcinał się od adaptacji swojej twórczości lub odnosił się do nich krytycznie, przyznał, że uważa serial Netfliksa za dobry oraz pochwalił Henry’ego Cavilla wcielającego się w rolę Geralta z Rivii:

„- Byłem bardziej niż zadowolony z tego, jak zagrał Henry Cavill w "Wiedźminie". To prawdziwy profesjonalista. Tak jak Viggo Mortensen ucieleśniał Aragorna tak zrobił to Henry wobec Geralta - i tak pozostanie na zawsze - stwierdził Sapkowski”.

henry-cavill