Dodany: 22.02.2020 16:25|Autor: violaa92

Bardzo dobra

To nie jest kolejna historia o X-Menach. Mimo że kocham X-Menów, to "Vicious" jest o niebo lepszą historią o PonadPrzeciętnych ludziach. Bohaterowie władają nadnaturalnymi mocami, mimo to nie czułam, że czytam fantastykę. Autorka tak świetnie operuje piórem, że jestem w stanie uwierzyć w tę historię, a zdarzenia wydają się tak prawdziwe, jakby mogły mieć miejsce obok mnie.

Eli i Victor poszukują sposobu na to, by umrzeć... ale nie tak do końca, nie "na śmierć", podejrzewają, że dzięki wskrzeszeniu nabędą ponadprzeciętne zdolności. Ciekawy, ale niesamowicie niebezpieczny eksperyment przeradza się w obsesję i, jak to bywa z eksperymentami, zawsze musi coś pójść nie tak. Od tej pory przyjaciele już nigdy nie popatrzą na siebie tak jak wcześniej. Zawiść i nienawiść będą towarzyszyć im już do końca życia.

Książka nie jest wypełniona po brzegi akcją, nie jest też przegadana... Jest trochę tego i tamtego, ale w głównej mierze jest wypełniona uczuciami, przemyśleniami bohaterów. Po przeczytaniu nasuwa mi się pytanie: Gdzie leży granica między złym, a dobrym człowiekiem? Zło i dobro całe życie stoją naprzeciw siebie, ale co, jeśli nie potrafimy ich odróżnić? Dla mnie żaden z bohaterów tej książki nie jest ani do cna zły, ani dobry. Każdy ma jakieś pobudki do tego, by zniszczyć drugiego. Relacja Eliego i Viktora jest właściwie bardzo poruszająca i od początku chcemy wiedzieć jak się skończy, ale nie jest to najważniejsze. Uczucia są tutaj istotniejsze i bardzo mi się to podoba.

Od redakcji:
Recenzja była wcześniej publikowana na innym portalu czytelniczym/stronie księgarni internetowej/blogu.