Dodany: 12.05.2020 11:35|Autor: ilona_m2

Uzależnia

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora i od razu wiem, że nie ostatnie. Jeśli siadacie do tej książki, zarezerwujcie sobie sporo czasu - mnie zabrała jedną noc, ale nie żałuję!
"Wyrwa" zasługuje na jak najlepsze oceny, to powieść wielowymiarowa łącząca dobrą literaturę obyczajową z elementami kryminału i thrillera psychologicznego. U Chmielarza wszystko jest mocno wyważone; niezwykle realistyczny sposób opisu i emocje, jakie wzbudza, sprawiają, że nie można się od tej książki w żaden sposób oderwać.
Autor porusza bardzo wiele ważnych kwestii, m.in trudne relacje mąż-żona, utracone marzenia, poczucie winy czy konsekwencje błędów popełnionych w przeszłości.
Konstrukcja bohaterów również zasługuje na pochwałę - to postacie tak bardzo realistyczne, nie pozbawione naturalnych ludzkich odruchów, żywcem wycięte z rzeczywistości.
Być może nie jest to powieść, w której dominuje akcja, ale napięcie cały czas narasta. Chmielarz umiejętnie obmyślił strategię swojej książki i wodzi nas za nos, co chwila zmieniające się zwroty akcji sprawiają, że "Wyrwa" jest nieprzewidywalna, a zakończenie zaskakujące i dające dużo do myślenia.

Recenzja została też umieszczona na innych portalach.