Dodany: 15.06.2020 14:48|Autor:

Książka: Amerykański brud
Cummins Jeanine
Notę wprowadził(a): parilicium

Okrzyknięta klasykiem i sprzedana do 28 krajów jeszcze przed premierą. Nazywana literackim arcydziełem i książką, która zmieni wszystko – "Amerykański brud"!

Wczoraj Lydia miała wszystko – księgarnię, męża, ludzi których kocha. Dziś pozostał jej tylko syn Luca, dla którego jest gotowa na wiele poświęceń – od wskoczenia na dach pędzącego pociągu po wykrzesanie siły do walki.

Kobieta mieszka w Acapulco. Prowadzi księgarnię, ma syna i męża – zawodowego dziennikarza. W swojej ukochanej księgarni gromadzi wszystkie ulubione powieści, nawet te, o których ma świadomość, że nikt ich nie kupi. Pewnego dnia w jej pracy pojawia się mężczyzna, który kupuje 4 książki – w tym 2 z ulubionych Lydii. Lydia jeszcze nie wie, że tajemniczy klient to szef kartelu narkotykowego siejącego postrach w mieście. Gdy mąż Lydii publikuje artykuł o Javierze – ich życie bezpowrotnie się zmienia.

[Wydawnictwo NieZwykłe, 2020]

Użytkownik: reniferze 26.05.2023 18:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Okrzyknięta klasykiem i s... | parilicium
Zawsze mam problem z ocenieniem książki, której autor włożył tak wiele serca i wysiłku. Tutaj doceniam wartkość akcji i kilkuletnią kwerendę, ale jednak emocji zabrakło.