Dodany: 27.06.2020 15:09|Autor:

Książka: Nieznane przygody Mikołajka
Goscinny René
Notę wprowadził(a): Pingwinek

50. urodziny Mikołajka!

Przedstawiamy wyjątkowy zbiór zawierający pierwsze opowiadanie o Mikołajku i jego kolegach oraz zupełnie dotąd nieznane historyjki znalezione w archiwach Goscinnego. Zilustrowane są pięknymi kolorowymi akwarelami przygotowanymi przez Sempégo specjalnie na tę okazję.

"W domu mieliśmy kupę zabawy! Piliśmy czekoladę, mama zrobiła tort czekoladowy i jedliśmy prezenty.
Gruby Alcest, ten, co strasznie szybko je, rozchorował się pierwszy. Potem wszyscy poszliśmy w jego ślady, nie licząc Justyna, który jest chudy, ale może okropnie dużo zjeść, bo szczęściarz ma solitera i ten soliter choruje zamiast niego".

"Tata zaczął uczyć mamę jeździć, chociaż mnie się to nie za bardzo podobało, bo po każdej lekcji mama płakała i mówiła, że przeprowadzi się do swojej mamy, która jest moją Bunią. Ale potem mama poszła na kurs i dostała prawo jazdy. Była niesamowicie dzielna, bo żeby dostać prawo jazdy, trzeba podobno zdać aż cztery egzaminy".

Przygody Mikołajka, Alcesta i innych jak zawsze rozbawią małych i dużych. Ta książka to zaproszenie do świętowania i prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli małego urwisa.

[Znak, 2009]