Dodany: 28.06.2020 16:44|Autor:

Cóż może być wspanialszego dla chłopaka od gry w piłkę na własnym boisku? Absolutnie nic! No może tylko prawdziwy turniej "dzikich drużyn", w którym zagrają zespoły z całej Warszawy! Zawodnicy Syrenki wreszcie pokażą swojemu głównemu przeciwnikowi - Huraganowi, kto tu rządzi.

Pełna humoru powieść o przygodach wychowanych przez ulicę chłopców z warszawskiej Woli. Przyjaciele, mimo szczęścia do wpadania w tarapaty i licznych przeszkód, z zapałem realizują swoje marzenia, nie podają się, walczą o sportowe laury.

Adam Bahdaj - pisarz, tłumacz, dziennikarz. Autor powieści detektywistycznych dla młodzieży ("Wakacje z duchami", "Stawiam na Tolka Banana", "Podróż za jeden uśmiech") i pełnych humoru opowiadań dla dzieci młodszych ("Pilot i ja", "Wielki wyścig", "Mały pingwin Pik-Pok"). Na podstawie jego książek powstały słuchowiska, spektakle teatralne, seriale telewizyjne i filmy fabularne. Za swoją twórczość otrzymał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów, a jego książka "Gdzie twój dom, Telemachu?" została wpisana na Listę Honorową im. H. Ch. Andersena.

[Wydawnictwo Literatura, 2011]