Dodany: 06.11.2020 13:29|Autor:

"Fascynująca i oryginalna analiza ludzkiej przemocy. Nowe hipotezy poparte dowodami z badań nad naszymi małpimi kuzynami oraz ludzkimi i przedludzkimi przodkami (i ludźmi żyjącymi współcześnie)".

Steven Pinker

"Świetna analiza roli agresji w naszej historii ewolucyjnej".

Jane Goodall

"Wrangham zawsze był jednym z najoryginalniejszych i najbardziej przy tym wpływowych badaczy czynników ekologicznych i ewolucyjnych kształtujących historię naszego gatunku. W Paradoksie dobra rozszerza swoje analizy na kolejną z fundamentalnych składowych kondycji ludzkiej".

Edward O. Wilson

"Nikt chyba nie wie więcej o ewolucji człowieka niż Wrangham i nikt chyba nie potrafi na ten temat powiedzieć tak wielu ważnych rzeczy i to w tak ciekawy sposób. Tym razem dostajemy od Wranghama fascynującą opowieść o samoudomowieniu człowieka".

Matt Ridley

[Wydawnictwo CiS, 2020]

Użytkownik: jolietjakebluesOpiekun BiblioNETki 07.07.2023 10:30 napisał(a):
Odpowiedź na: "Fascynująca i oryginalna... | Pingwinek
Richard Wrangham zajmuje katedrę Ruth B. Moore professor of Biological Anthropology na Harvard University. Jest autorem między innymi "Walki o ogień" oraz (wspólnie z Dale'em Petersonem) "Demonicznych samców". Wieloletnie badania nad życiem szympansów rozpoczął w Ugandzie w roku 1987. Jest członkiem American Academy of Arts and Sciences oraz British Academy.