Dodany: 02.01.2021 18:45|Autor: _aw_

Czytatnik: Lelum Polelum

2021

Bez planów, może wezmę udział w jakimś wyzwaniu czytelniczym.
Na pewno będzie kryminalnie.

1. Czarne narcyzy (Puzyńska Katarzyna). 4.
2. Siedem śmierci Evelyn Hardcastle (Turton Stuart). Obawiałam się, że będzie mi się nudziło czytanie o tym samym, ale jakże się myliłam! Świetna książka, kryminał z domieszką fantastyki. 5.
3. Ofiara (Czornyj Max (właśc. Czornyj Maksymilian Dymitr)). 3,5.
4. Nora (Puzyńska Katarzyna). Dziewiąte spotkanie z policjantami z Lipowa. Zagadki są nadal fajne, trupów odpowiednia ilość. Natomiast drażnią mnie trochę te wątki obyczajowe. Patologia i kiszą się we własnym sosie. 4.
5. Ekspozycja (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove))
O matko i córko czego w tej książce nie ma! Skusił mnie opis, że znaleziono ciało na Giewoncie. Jest morderstwo i to jeszcze będzie działo się na Podhalu, wszystko to, co uwielbiam. Do tego jeszcze ta klimatyczna okładka. Ciało na Giewoncie to pierwsze kilka stron, a potem jest polityka, Białoruś, Rosja i jej najgorsze więzienie, Ukraina, Stany Zjednoczone. Kanibalizm, wątki religijne niczym z Kodu Leonarda i do tego ta denerwująca para: komisarz i dziennikarka. Po prostu zabili go i uciekł. Przeczytałam całość, bo byłam ciekawa, co też autor mi jeszcze zaserwuje. Ubawiłam się przednio, ale strata czasu. 1.
6. Inna (Czornyj Max (właśc. Czornyj Maksymilian Dymitr)) Do połowy książka wzbudziła moje zainteresowanie. Później osłabło. Natomiast wyjaśnienie końcowe to wielkie rozczarowanie. 1.
7. Śmierć i trochę miłości (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina)) 4,5
8. Odcięci (Fitzek Sebastian, Tsokos Michael). Uwielbiam fantastykę i kocham kryminały. Niestety połączenie tych gatunków w jednej książce nie sprawdza się. Takich bzdur już dawno nie czytałam. 2.
9. Przewieszenie (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove)) Dałam drugą szansę Forstowi, bo kto nie lubi drugich szans :-) Nie jest to jednak literatura dla mnie. Plusem w drugiej części jest to, że pół książki dzieje się w górach. 2,5
10. Wioska morderców (Herrmann Elisabeth). Jako wielbicielka historii kryminalnych, które nagminnie czytam, oglądam i słucham w formie podcastów, spotkałam się już z tego typu historią. Ta jak najbardziej mogła wydarzyć się w rzeczywistości. Wg mnie książka bardzo przeciętna. Byłaby lepsza, gdyby nie była tak rozwleczona. 3.5
11. Czarna lista (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina)) Ten tom bez Anastazji, ale całkiem spoko. 4
12. Cień (McFadyen Cody) Jest kryminał, jest seryjny zabójca, ale to zupełnie nie moja dynamika dla tego typu powieści. Gdzieś tak w środku nawet się wciągnęłam, ale później znowu nudy. Rozwiązanie sprawy wg mnie też kiepskie. Losy bohaterów były mi zupełnie obojętne. Ja już pożegnam się z panią detektyw Smoky Barrett. 2,5
13. Wielbiciel (Czornyj Max (właśc. Czornyj Maksymilian Dymitr)) Dobra książka. Część o policjancie napisana tak, że czułam opary alkoholu. Ciekawy pomysł na schemat i zaskakujące zakończenie. 4,5
14. Rodzanice (Puzyńska Katarzyna) Książka dobra, ale podczas jej czytania naszła mnie dziwna refleksja. 4. Ja to żadnego z bohaterów za bardzo nie lubię. Naprawdę.
15. Komórki się pani pomyliły (Galiński Jacek) Pierwszą część czytałam ponad rok temu i dość dobrze się bawiłam. Jednakże przy tej części śmiałam się na głos i to wielokrotnie. Nie pamiętam, kiedy mi się to zdarzyło. Staruszka mnie rozśmieszała, a momentami roztkliwiała. Daję 5 za wywołanie takich emocji.
16. Sprawiedliwość owiec: Filozoficzna powieść kryminalna (Swann Leonie (pseud.)) Zagadka taka sobie, ale myślę, że nie o nią tu głównie chodziło tylko o owce. Bardzo fajna książka, z humorem. Zachowanie owiec wielokrotnie mnie rozśmieszało i to ich pojadanie. Świetne są. 4.
17. Ona przyszła ostatnia (Rudzka Teresa Monika). Prawdopodobnie w założeniu książka miała być zabawna, lekka i przyjemna, jednakże dla mnie była głupawa i nic przyjemnego z jej czytania dla mnie nie wynikało. Słabiutkie. 2.
18. Pokrzyk (Puzyńska Katarzyna). Sprawa spoko, wciągająca. Nie rozpaczam po osobie, której już nie będzie. 4,5
19. Obraz pośmiertny (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina)) Bardzo nudna część. Nie polecam. Można ominąć czytając serię. 2,5

Literatura faktu:

1. Seryjni mordercy (Czerwiński Arkadiusz, Gradoń Kacper) 5