Dodany: 28.02.2021 08:02|Autor:

Książka: Upadek Smoków
Cameron Miles
Notę wprowadził(a): rafalb93

Drapieżny, krwawy epicki cykl "Syn Zdrajcy" osiąga dramatyczne apogeum w tym piątym i ostatnim tomie.

W punkcie kulminacyjnym cyklu sprzymierzone armie Dziczy i królestw ludzi muszą zmierzyć się z Popiołem, walcząc o kontrolę nad bramami prowadzącymi do hermetycznego wszechświata – i o zachowanie kontroli nad własnym przeznaczeniem.

W Albie królowa Dezyderata usiłuje odbudować królestwo zniszczone przez rok wojny domowej, podczas gdy na zachodzie trwają jesienne bitwy. W Terra Antica Czerwony Rycerz próbuje zmusić swoich niechętnych sprzymierzeńców do rozprawienia się z Nekromantą i zaprzestania bratobójczych walk.

Ale gdy zbliża się ostatnia bitwa, Czerwony Rycerz dokonuje przerażającego odkrycia... być może ta bitwa już się kiedyś odbyła.

[Wydawnictwo Mag, 2021]

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 16.12.2022 14:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Drapieżny, krwawy epicki ... | rafalb93
Literówki to już tradycja tego cyklu (a może w Magu ogólnie?). Jest jednak trochę "nowej jakości" błędów:

s.465.: "kośmci" zamiast "kośćmi" – rozumiałbym jeszcze przestawienie liter "kośmći", ale tutaj jest to zgodne z polską ortografią, nawet, jeśli słowo nie istnieje :D

s.163.: "Z sześciuset wypuszczonych strzał może dziesięć setek uderzyło w ciała."
Aha, czyli wystrzelono 600, a trafiło max 1000, legitne ;)

Nie zapisałem już sobie niestety strony, ale mamy zabawny anachronizm: gdzieś tam coś świeciło się "jak bombki choinkowe" – tymczasem bombki pojawiły się dopiero w połowie XIXw., a akcja (jakkolwiek osadzona w fantastycznym świecie) dzieje się w czasach rycerskich, przedindustrialnych, dużo wcześniejszych.