Dodany: 10.04.2021 16:18|Autor:

Książka: Inwazja jaszczurów
Čapek Karel
Notę wprowadził(a): OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Efektowne ilustrowane wydanie klasycznej antyutopii czeskiego mistrza fantastyki naukowej.

Na jednej z wysp południowego Pacyfiku odkryty zostaje nieznany gatunek wielkich inteligentnych płazów. Ta naukowa rewelacja prowadzi do przemysłowej rewolucji: pracowite zwierzęta stają się masowo wykorzystywaną tanią siłą roboczą. Wkrótce ludzkość uzależnia się od ich pracy, a szybko mnożące się płazy zyskują umiejętności i narzędzia, dzięki którym mogą zagrozić gatunkowi ludzkiemu.

Błyskotliwa satyra Čapka na żarłoczny kapitalizm, naukę i media wciąż pozostaje aktualna, a za sprawą totalnego opracowania graficznego Hansa Tichy zyskuje nowy blask. Ponad 100 ilustracji i inteligentną grą z typografią uczyniły tę klasyczną już książkę prawdziwym edytorskim dziełem sztuki.

Książka otwiera nową serię, w której ukazywać się będą wyraziście ilustrowane wydania klasycznej prozy.

[Wydawnictwo Dwie Siostry, 2021]

Użytkownik: reniferze 20.11.2022 17:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Efektowne ilustrowane wyd... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Wspaniała powieść, niepokojąco aktualna, a zarazem napisane z lekkością i dowcipem. Akcja toczy się wartko, każda strona zachwyca.