Dodany: 25.07.2021 12:31|Autor:

Był bezchmurny letni dzień 1900 roku. Grupa uczennic z elitarnej pensji dla dziewcząt pani Appleyard wraz z kilkoma nauczycielkami wybrała się na piknik w pobliże miejsca zwanego Wiszącą Skałą. Po lunchu kilka starszych uczennic udało się na spacer po okolicy - wróciła tylko jedna dziewczyna, przerażona i rozhisteryzowana. Zaginęła również jedna z nauczycielek...

"Piknik pod Wiszącą Skałą" to subtelny i tajemniczy thriller, który stał się podstawą scenariusza doskonale przyjętego przez krytykę filmu Petera Weira pod tym samym tytułem.

W roku 2018 na podstawie książki nakręcono sześcioodcinkowy serial z Natalie Dormer, znaną z serialu "Gra o tron".

Joan Lindsay urodziła się w 1896 roku w East St. Kilda. Wraz z mężem - artystą malarzem - sporo podróżowała po świecie. On malował, a ona nieustannie pisała. Opublikowała kilka książek, m.in. "Through Darkest Pondelayo" (wydana w 1936 roku pod pseudonimem Serena Livingstone Stanley), "Time Without Clocks" (1962), "Facts Soft and Hard" (1964). Międzynarodową sławę przyniosła jej powieść "Piknik pod Wiszącą Skałą" spopularyzowana znakomitym filmem w reżyserii Petera Weira.

[Wydawnictwo Replika, 2018]