Dodany: 19.10.2021 14:58|Autor: LouriOpiekun BiblioNETki

Ludzideologia

HANIEBNE! JAK MOŻNA COŚ TAKIEGO NAPISAĆ! JUŻ SAM TYTUŁ TO HOMOFOBIA!!

Czyżby?

Autor Spisek tęczowej koalicji (Hughes Spenser) tak pisze w posłowiu:

"(...) obecnie żaden pisarz ani krytyk nie chce nawet nawiązać do [fenomenu homoseksualizmu w różnych jego formach w ujęciu polemicznym]. Byłby to akt społecznego i zawodowego samobójstwa. Ja sam otrzymałem wystarczająco dużo pogróżek śmierci, aby zastanowić się, czy napisanie tej książki nie było czymś zbyt pochopnym." [379]

Cóż, wcale mnie to nie dziwi. Ta powieść z gatunku political fiction (lub clerical fiction) pokazuje polityczną walkę o (nie)wprowadzenie do Konstytucji USA poprawki dot. "praw gejów", która byłaby gamechangerem dla społeczeństwa i działania mnóstwa instytucji. Jakkolwiek autor jasno stawia po "jasnej stronie" republikańskich konserwatystów, to pokazuje dość obiektywnie i realistycznie poglądy obu stron. Po drugiej stronie zaś nie stoją osoby niehetronormatywne (jak można by się spodziewać), lecz pewne lobby, próbujące narzucić liberalizację obyczajową całemu krajowi, imając się przeróżnych środków: nacisków ideologicznych, erystyki, dyskredytowania przeciwników i szukania haków na nich, policji myśli, mechanizmów kontroli politycznej poprawności, kuriozalnych pomysłów (które dziś istotnie się realizują), jak przekonanie, że "osoby krytykujące działania organizacji hmsx w istocie są kryptogejami", a nawet tego, co dziś nazywamy cancel culture - jest to w istocie walka z wartościami (dla tych, którzy nie rozróżniają osób elgiebe od ideologii). Przykład narzędzi:

"(…) potępili go jako bigota i reakcjonistę, ale w tak pokrętny sposób, aby uchronić własne reputacje ludzi tolerancyjnych." [173]

Tak jak napisałem, dobrze pokazane zdania obu stron, także szacunek wobec hmsx:

"Bóg nie uważa, że homoseksualizm jest niewybaczalnym grzechem - kontynuował. - Bez Jego łaski i odkupienia wszyscy jesteśmy zgubieni w naszych grzechach. Wśród tych grzechów są i praktyki homoseksualne. Ale reszta nas - my, którzy byliśmy kiedyś złodziejami czy kłamcami, czy oszustami, czy pijakami, czy cudzołożnikami, czy kimkolwiek - my też byliśmy wydziedziczeni z Królestwa Bożego, tak jak homoseksualiści, zanim nie przyjęliśmy odkupienia Chrystusa. Ci, którzy zwrócili się do Niego, mają wybaczone swoje grzechy i to samo dotyczy też homoseksualistów." [362]

Co zaś do "spisku tęczaków", to tak, jak np. w "Małym Życiu" Yanagihary i innych tym podobnych książkach pokazuje się strasznych mnichów czy księży, tak tutaj pokazane są ruchy gejowskie o analogicznych cechach. Czy zaś idelogia tego typu rzeczywiście istnieje? Dla mnie bez wątpienia funkcjonują dziś w społeczeństwie osoby podzielające taki "tolerancyjny" pogląd jak poniższy (chodzi o ton wypowiedzi i wizję świata):

"Nie uważał, że nieefektywność współczesnego chrześcijaństwa pozwalałą na nieliczenie się z nim. Ciągle jeszcze było wielu prawicowych bigotów wśród ludzi religijnych i wystarczyłoby, że odnajdzie się kilka charyzmatycznych osób, a masowa psychoza religijnego odrodzenia mogłaby stać sie rzeczywistością." [304]

warto tu przywołać też 3 inne przykłady:
wciskanie ideologii do reguł dopuszczania filmów do Oscarów

Kilka filmów z różnych stron nt. "ludzie czy ideologia":
- najbardziej polecam oczywiście Samołyka: www.youtube.com/watch?v=sijKhUoiE5Q
- ale i Szymon Pękala w swoim stylu "to zależy, rozważmy opinie obu stron", daje też piękny przykład tego, że pewne myślenie "pro-LGBT" może istotnie być ideologią, tłumaczy także - jakby w rękę z powieścią Hughesa - iż pewne żądne władzy osoby wykorzystują instrumentalnie OSOBY LGBT do zdobycia jakiejś władzy, szermując poglądami i hasłami, które można nazwać IDEOLOGIĄ LGBT: www.youtube.com/watch?v=HKqhKSadl10
- Diego Lopez dla równowagi: www.youtube.com/watch?v=SE_7IFu1X_4
- i dla przeciwwagi x. Bańka, który także wskazuje, że można i powiedzieć, że także "Kościół to IDEOLOGIA": www.youtube.com/watch?v=XK2JHBYROUw

Bonus:
thembeforeus.com/study-studies-same-sex-parenting/